На Львівщині вшанували пам’ять загиблих військових

1 жовтня, Україна відзначає День захисника та захисниці України і 82 річницю створення УПА. На Львівщині вшанували пам’ять полеглих героїв України всіх часів.

01.10.2024
На Львівщині вшанували пам’ять загиблих військових

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, у межах церемонії у Львові поклали квіти та лампадки до могил воїнів на Марсовому полі, а також на полях почесних поховань № 67 та № 76 Личаківського кладовища, де спочивають Герої Небесної Сотні, воїни Української повстанської армії, захисники, які загинули під час повномасштабної російсько-української війни.

«У День Захисника та Захисниці України, під час загальнонаціональної хвилини мовчання, разом із предстоятелем Православної церкви України Митрополитом Епіфанієм, духовенством і жителями Львівщини з глибоким сумом згадали про всіх наших оборонців, які віддали життя в ході повномасштабної війни, ООС, АТО, Революції Гідності, а також воїнів різних епох, які найдорожчою ціною виборювали Незалежність нашої Держави. Щирі співчуття родинам, які втратили близьких у цій боротьбі. Ваше горе – це горе всієї України. Світла пам’ять Захисникам та Захисницям, які боролися за свободу України, і, на превеликий жаль, повернулися «на щиті»», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Також присутні на церемонії взяли участь у спільній панахиді, яку очолив митрополит Епіфаній.

«Сьогодні ми вшановуємо новітніх захисників і захисниць. Адже через молитву ми засвідчуємо, що вони існують вічно. В молитві ми проявляємо свою любов до них. Ми маємо з вами обов’язок зробити все задля того, щоб їхній героїчний подвиг не був змарнований, і щоб ми разом досягнули перемоги», – зазначив митрополит Епіфаній.

У ЛОВА додали, що Львівщина разом з усією Україною вшановує пам’ять Героїв усіх часів, які загинули, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність нашої держави, а також пам’ять мирних людей, які стали жертвами російсько-української війни.

Довідково:

День Захисників і Захисниць України відзначають щороку для вшанування мужності та героїзму захисників державного суверенітету та територіальної цілісності України. Це свято є символом вдячності українському народу за його звитягу у боротьбі за свободу. Від 2023 року, у зв’язку з переходом на Новоюліанський календар, святкування перенесли з 14 на 1 жовтня.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.