На Львівщині вшанували пам’ять польських бійців, які загинули у битві з більшовиками

Битва під Задвір’ям, тепер Золочівський район, відома як «Польські Термопіли», відбулася 17 серпня 1920 року.

21.08.2023
На Львівщині вшанували пам’ять польських бійців, які загинули у битві з більшовиками

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, батальйон із кількохсот польських добровольців, так званих львівських орлят, під командуванням капітана Болєслава Зайончковського, зупинив наступ більшовицьких сил Першої Кінної армії Сємьона Будьонного, і завадив наступу більшовиків на Львів. З 330 польських добровольців загинули 318. Частина з них поховані у братській могилі у Задвір’ї, інші – на військовому цвинтарі Орлят на Личакові.

Бій відбувся у межах тодішньої польсько-радянської війни (1919-1920 рр.), у якій Польська Республіка та Українська Народна Республіка протистояли радянській росії.

Сьогодні представники Польщі та України вшанували пам’ять загиблих добровольців біля кургану у селі Задвір’я, де тривала битва. Серед учасників заходу – заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін, Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, президент Польського товариства охорони військових могил у Львові Януш Баліцький, директор департаменту міжнародної технічної допомоги та співробітництва Львівської ОВА Роман Шепеляк та інші.

Учасники заходу приєдналися до Святої Меси і поклали квіти до пам’ятника польським бійцям, що полягли у битві 1920 року. Також всі спільно виконали Гімн Республіки Польща та України.

Організувало захід Польське товариство охорони військових могил у Львові у співпраці з Генеральним консульством Республіки Польща у Львові.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.