На Львівщині вшанували 110-ту річницю перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ.

05.05.2025
На Львівщині вшанували 110-ту річницю перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

4 травня на Львівщині відбулись урочисті заходи з нагоди 110-ї річниці перемоги Українських січових стрільців у легендарному бою на горі Маківка.

Захід традиційно пройшов на меморіалі УСС поблизу села Козьова, що на Стрийщині.

Участь у вшануванні взяли представники Львівської обласної державної адміністрації, обласної ради, місцевого самоврядування, духовенства, ветеранських організацій та громадськості.

Після сходження на вершину гори відбулось покладання квітів і запалення лампадок до Меморіалу Січових стрільців, виконання Державного Гімну, хвилина мовчання за полеглими Героями та чин панахиди.

Завершився захід культурно-мистецькою програмою за участі народних колективів Славської громади, станиці Братства ОУН-УПА з Івано-Франківщини, а також Військового оркестра Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Довідково:

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.