На Львівщині відреставрували церкву, в якій є п’ятиярусний іконостас XVII століття

У Мор’янцях, що в Яворівському районі на Львівщині, відреставрували дерев’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці. Пам’ятку відновили за 2,8 мільйона гривень.

30.08.2023
На Львівщині відреставрували церкву, в якій є п’ятиярусний іконостас XVII століття

Про це розповіли у Департаменті архітектури Львівської ОВА.

Очолив святкове богослужіння Архиєпископ і Митрополит Львівський, владика Ігор Возняк.

Так, реставрація святині тривала майже чотири роки, з 2018 по 2021 роки. Тут відремонтували купол, замінили дерев’яні елементи стін, відновили фундамент, підлогу, а також дзвіницю.

Головним архітектором проєкту був Остап Василина. А виконавцем робіт — КП «Центркомплекс». Іконостас встановив художник-реставратор вищої категорії Олег Рішняк. З 2008 року на парафії служить отець Тарас Мица.

Дослідники схиляються до того, що теперішня п’ятизрубна церква у Мор’янцях була зведена у 1766 році, а у 1773 – відбулось її посвячення. У 1880 церкву добудовували, а саме: бабинець і хори. У 1961 році святиню офіційно закрили майже на 30 років — мешканці села згадують, як потайки ходили на відправи.

П’ятиярусний іконостас церкви старший за саму святиню. Датується він 1655 роком. Дослідники відзначають його рідкісні іконографічні сюжети, що не були широко поширеними у схожих тогочасних пам’ятках Галичини.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.