На Львівщині відкрили Навчально-практичний центр відновлювальної енергетики

Інноваційний простір для виробничого навчання запрацював на базі ДПТНЗ «Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей».

15.04.2024
На Львівщині відкрили Навчально-практичний центр відновлювальної енергетики

Як повідомив Іван Пикус, начальник профільного відділу департаменту освіти і науки Львівської ОВА, на реалізацію проєкту було залучено 12 640 тис. грн. Зокрема з обласного бюджету виділили 4 640 тис .грн, GIZ – 6 150 тис. грн, кошти ОТГ – 1 250 тис. грн, а також скерували 600 тис. грн зі спецфонду закладу.

В центрі облаштували практичні лабораторію та майстерню, методичний кабінет, відпочинкову зону та роздягальню.

До слова, сучасна гібридна сонячна електростанція потужністю 15 кВт дає можливість центру бути повністю автономним. Також встановлений тепловий насос повітря-вода, який забезпечує теплом взимку та служить для охолодження в теплу пору. А з метою набуття практичних навиків вмонтовано сонячний колектор та гібридну 3кВт СЕС, верстаки, стенди, засоби монтажу та інтерактивного навчання.

“У НПЦ «Відновлювальної енергетики» навчатимуть монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики; монтажу обладнання й опорних частин систем кріплення, запуск, обслуговування та ремонт систем відновлювальної енергетики. Варто зазначити, що викладачі закладу раніше пройшли підвищення кваліфікації і вже навчають понад 50 здобувачів освіти з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок». Оскільки триває трансформація червоноградського вугільного регіону, то в найближчій перспективі заклад пропонуватиме курси з перенавчання дорослого населення”, – зазначив Пикус.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.