Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.
«Упродовж 2024 року з державного бюджету ми проінвестували створення 88 навчально-практичних центрів по всій країні. У 2025 році така підтримка продовжиться, в державному бюджеті передбачено 540 млн грн на НПЦ. Ми дуже хочемо, щоб якомога більше закладів освіти осучаснювались. На жаль, дуже багато років держава на вкладала в професійно-технічну освіту – і зараз ми хочемо це виправити», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.
Для створення навчально-практичного центру «Автохаб» загалом залучили 6,621 млн грн, 4,2 млн грн з яких – це кошти державної субвенції, 1,1 млн грн скерували з місцевого бюджету і ще 1,321 млн грн – кошти спецфонду училища та партнерів.
Відтак, придбали інтерактивне навчальне обладнання та повний спектр сучасного обладнання для діагностики та обслуговування автомобілів, зокрема: підйомники, шиномонтажний пост, станцію обслуговування та заправки кондиціонерів, стенд розвал сходження 3D, обладнання для комп’ютерної діагностики (різних виробників на різні типи автомобілів), для вакуумної заміни масла та гальмівної рідини, для ремонту ходової та гальмівних систем, проточування дисків, та обслуговування електрообладнання автомобілів, зарядну станцію для електромобілів і різноманітні верстати.
«Якщо класична майстерня може виконувати якусь одну функцію, то тут максимально все близько до виробничих умов. Ми старались розташовувати робочі ділянки відповідно до того як вони функціонують в хороших автосервісах: на великій локації – важкі роботи (обслуговування ходової, заміна коліс, заміна кузовних деталей, робота з двигуном), у майстерні – більш «делікатна робота (комп’ютерна діагностика, обслуговування електромобілів). Усі навчально-практичні центри, які ми робимо, обов’язково йдуть в парі з теоретичним кабінетом. Це дуже зручно: теорія і практика в закладі на одній локації. Також це зручно не лише для наших студентів, а й для дорослого населення, для якого ми проводимо цільове навчання. Минулого року це були, до прикладу, курси сантехніків для впо, ветеранів та інших категорій», – розповів заступник директора з навчально-виробничої роботи Святослав Витвицький.
За кошти спецфонду провели ремонтні роботи в приміщеннях: замінили систему опалення, водопостачання, електроживлення, проклали каналізацію, систему пневмо проводів, облаштували бетонну підлогу та провели малярно-оздоблювальні роботи, встановили систему витяжки та димовидалення.
Як зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, Львівщина – один з лідерів щодо реформування та розвитку професійної освіти.
«За останні кілька років на Львівщині створено або оновлено понад 50 навчально-практичних центрів. У 2024 році ми залучили 55 млн. грн державної субвенції – і ще майже 60 млн. грн за останні 5 років ми вклали в створення НПЦ з обласного бюджету. Навіть у час війни ми інвестуємо у майбутнє наших дітей, щоб вони не лише мріяли здобувати популярні професії, а й були фахівцями у різних сферах, працювали і жили в Україні. Новостворений простір «Автохаб» вражає масштабом та функціональністю. Сьогодні відкриваємо ще три сучасні центри, в яких зроблено ремонт й закуплено сучасне обладнання. Такі освітні об’єкти – це наше майбутнє і нові можливості для наших дітей. Дякую керівнику та колективу за доброту і знання, які ви вкладаєте в студентів. Для нас професійна освіта є одним з пріоритетів і Львівщина й надалі розвиватиме цю сферу», – розповів Максим Козицький.
Коментарі