На Львівщині у шахті «Степова» загинув 34-річний гірник

Трагедія трапилась 25 травня о 14:53 годині під час виконання виробничих обов’язків на шахті “Степова”.

26.05.2025
На Львівщині у шахті «Степова» загинув 34-річний гірник

Про це повідомляє “Офіс Шахтаря”.

Василь Михайлович Костик народився 14 січня 1991 року. Працював на шахті з 2011 року гірником з ремонту гірничих виробок дільниці підіймальних установок, мешкав у селі Ванів Шептицького району.

ГО “Офіс шахтаря” висловила щирі співчуття родині та близьким загиблого шахтаря, зокрема дружині Катерині Володимирівній, сину Артему та дочці Єві: “Втрата кожного працівника є невиправною трагедією, яка нагадує про необхідність постійної уваги до питань безпеки виробництва та професійної відповідальності керівництва.”

Як повідомили в ГО, чергова трагедія у вугільній промисловості України знову поставила під сумнів ефективність системи охорони праці та компетентність керівництва галузевих підприємств. Загибель шахтаря на відокремленому підрозділі “Шахта “Степова” ДП “Львіввугілля” стала не випадковістю, а закономірним наслідком системних недоліків в управлінні безпекою виробництва через відсутність фінансових вливань в оновлення основних засобів виробництва, а також реальних заходів для покращення умов праці.

Популізм замість професіоналізму

Зокрема в “Офісі Шахтаря” наголосили, що інцидент, який стався внаслідок неправильного поводження з обладнанням у робочій зоні, викриває глибші проблеми в організації виробничих процесів: “Свідчення працівників шахти вказують на те, що нинішнє керівництво на чолі з Павлом Овчінніковим перетворило систему безпеки на формальність, де пріоритет надається показовим заходам з обов’язковим фотозвітами та тренінгам для отримання премій та надбавок, а не реальним інвестиціям в захист життя та здоров’я шахтарів.”

Системна криза охорони праці

“Трансформація життєво важливих процесів безпеки у популістські кампанії та бюрократичні процедури створює небезпечну ілюзію контролю. Премії за проведення тренінгів не замінять належного технічного оснащення, кваліфікованого персоналу та дієвих протоколів безпеки. Натомість, така підміна понять призводить до трагічних наслідків, свідками яких ми стаємо сьогодні”, – зазначили у повідомленні та додали, що компетентність керівної команди стає критично важливою в галузі, де помилка може коштувати людського життя. Призначення на ключові посади осіб, які не володіють необхідною кваліфікацією та досвідом, а також недофінансування з метою покращення умов праці перетворює робочі місця на зони підвищеного ризику.

Необхідність термінових змін

У ГОпідкреслили, що трагедія на шахті “Степова” має стати каталізатором для кардинальних змін у підходах до управління безпекою на виробництві.

“Міністерство енергетики України повинно отримати висновки незалежного розслідування не лише технічних причин інциденту, а й системних недоліків в управлінні підприємством. Професіоналізм у керівництві стратегічно важливими галузями не може бути предметом компромісів. Життя українських працівників вимагає від держави та керівництва підприємств максимальної відповідальності та компетентності”, – підсумували в “Офісі Шахтаря”.

Коментарі

13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.