На Львівщині у чоловіка, який переправляв ухилянтів, конфіскували два буси на потреби ЗСУ

Мостиський районний суд Львівщини виніс вирок уродженцю Прикарпаття Івану Левицькому, який у складі організованої групи переправляв військовозобов’язаних за кордон під виглядом водіїв.

17.05.2024
На Львівщині у чоловіка, який переправляв ухилянтів, конфіскували два буси на потреби ЗСУ

Уродженець Івано-Франківської області Іван Левицький  займався пошуком клієнтів, допомагав виготовляти документи, надавав авто та пояснював як вести себе на кордоні, повідомляє Zaxid.net.

У матеріалах справи описаний один випадок, коли восени 2023 року члени злочинної групи виготовили призовнику документи для перетину кордону (внесли його у «Шлях»). Левицький надав йому своє власне авто, на якому він мав виїхати за кордон з ще однією людиною. У пункті пропуску «Шегині» чоловіка не випустили до Польщі через непідтверджену мету виїзду. Приблизно через тиждень після цього ділки спробували знову перевезти ухилянта в Польщу, але уже через пункт пропуску в Раві-Руській. Після успішного перетину кордону друга водійка сама привезла авто в Україну. Від ухилянта члени злочинної групи отримали 5000 доларів, які розділили між собою.

Щодо Івана Левицького порушили кримінальну справу. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості з прокурором.

Справу розглянула суддя Світлана Гіряк, яка врахувала те, що обвинувачений раніше не судимий, пожертвував 10 тис. грн на користь ЗСУ та сприяв розкриттю злочину. Суддя затвердила угоду про визнання винуватості з прокурором та призначила обвинуваченому п’ять років тюрми, але звільнили від відбування покарання з трирічним іспитовим терміном.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.