На Львівщині у 150 школах виявили порушення санітарних норм у їдальнях

Протягом березня–квітня 2025 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області спільно з освітянами провели комісійні обстеження 690 шкільних їдалень.

22.05.2025
На Львівщині у 150 школах виявили порушення санітарних норм у їдальнях

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

У 150 із них (21,7%) зафіксовано порушення гігієнічних вимог до приміщень та обладнання харчоблоків.

Найбільше порушень виявили у Львівському районі (44 випадки), місті Львові (30), Дрогобицькому (29) та Самбірському (26) районах.

Крім того, у 38 школах досі не впроваджено обов’язкові процедури на основі системи НАССР, яка гарантує безпеку харчових продуктів. Найгірша ситуація — у Львівському (20 шкіл) та Шептицькому (17 шкіл) районах.

Також під час перевірок виявили, що:

  • у 44 школах харчування обмежується лише буфетною продукцією;
  • лише 417 закладів (60,4%) мають медсестер для контролю харчування;
  • у понад 20% перевірених меню зафіксовано порушення — від повторюваності страв і порушень норм харчових продуктів до невідповідності енергетичної цінності.

Причини відмов у погодженні меню включають:

  • неправильну частоту включення продуктів;
  • порушення порцій, маси та технологічних карт;
  • відсутність бобових, надлишок свинини, дефіцит молочних продуктів та фруктів;
  • не витриману калорійність та незбалансованість за БЖВ.

Перевірки відбувалися в межах реалізації «Програми реформування системи шкільного харчування у Львівській області на 2024–2027 роки», затвердженої розпорядженням начальника ОВА. Основна мета — забезпечення якісного, безпечного та сучасного харчування у школах відповідно до державної стратегії.

Коментарі

13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.