На Львівщині у 150 школах виявили порушення санітарних норм у їдальнях

Протягом березня–квітня 2025 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області спільно з освітянами провели комісійні обстеження 690 шкільних їдалень.

22.05.2025
На Львівщині у 150 школах виявили порушення санітарних норм у їдальнях

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

У 150 із них (21,7%) зафіксовано порушення гігієнічних вимог до приміщень та обладнання харчоблоків.

Найбільше порушень виявили у Львівському районі (44 випадки), місті Львові (30), Дрогобицькому (29) та Самбірському (26) районах.

Крім того, у 38 школах досі не впроваджено обов’язкові процедури на основі системи НАССР, яка гарантує безпеку харчових продуктів. Найгірша ситуація — у Львівському (20 шкіл) та Шептицькому (17 шкіл) районах.

Також під час перевірок виявили, що:

  • у 44 школах харчування обмежується лише буфетною продукцією;
  • лише 417 закладів (60,4%) мають медсестер для контролю харчування;
  • у понад 20% перевірених меню зафіксовано порушення — від повторюваності страв і порушень норм харчових продуктів до невідповідності енергетичної цінності.

Причини відмов у погодженні меню включають:

  • неправильну частоту включення продуктів;
  • порушення порцій, маси та технологічних карт;
  • відсутність бобових, надлишок свинини, дефіцит молочних продуктів та фруктів;
  • не витриману калорійність та незбалансованість за БЖВ.

Перевірки відбувалися в межах реалізації «Програми реформування системи шкільного харчування у Львівській області на 2024–2027 роки», затвердженої розпорядженням начальника ОВА. Основна мета — забезпечення якісного, безпечного та сучасного харчування у школах відповідно до державної стратегії.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.