На Львівщині судитимуть підприємця, який привласнив 7,5 млн грн на ремонті доріг

Директора волинської компанії «Унідор сервіс» Сергія Жакуна підозрюють у привласненні коштів під час ремонту доріг державного значення у Львівській області.

09.04.2024
На Львівщині судитимуть підприємця, який привласнив 7,5 млн грн на ремонті доріг

Галицький районний суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді 242 тис. грн застави. До внесення застави він має прибувати у суд за першим викликом, не виїжджати з Волинської та Львівської областей та здати закордонний паспорт.

ТОВ «Унідор сервіс» перемогла у тендері від Служби автомобільних доріг у Львівській області й мала за понад 30 млн грн до кінця 2021 року відремонтувати пошкоджені ділянки асфальтобетонного покриття доріг Тернопіль – Львів – Рава-Руська, Львів – Краковець, Львів – Шегині та один з під’їздів до Львова. Загалом йдеться про понад 201 кілометр доріг, на окремих ділянках яких підрядник мав усунути пошкодження, повідомляє Zaxid.net.

Згідно з ухвалою, Сергій Жакун вносив неправдиву інформацію щодо виконаних робіт. Зокрема, обсягів вирівнювальних шарів з емульсійно-мінеральних сумішей на дорогах. Служба автомобільних доріг перерахувала «Унідор сервіс» понад 30 млн грн, з яких 7,5 млн грн компанія отримала за роботи, яких не проводила.

На аналітичному порталі YouControl йдеться, що ТОВ «Унідор сервіс» працює з 2012 року й зареєстроване у Луцьку. Кінцевим бенефіціаром компанії є Микола Лисюк. За увесь час роботи ТОВ «Унідор сервіс» отримало державних підрядів на майже 830 млн грн.

Під час судового засідання Сергій Жакун та його адвокат заявляли, що підозра необґрунтована, а розмір застави непомірний. Зазначимо, що чоловіка підозрюють у привласненні та розтраті майна (ч. 5 ст. 191 ККУ) та службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 ККУ).

Суддя Людмила Мироненко призначила підозрюваному 242 тис. грн застави. До внесення застави на Сергія Жакуна зобов’язали до 28 травня 2024 року прибувати до суду за першим викликом, не відлучатися із Волинської та Львівської областей без дозволу, здати закордонний паспорт та утримуватися від спілкування зі свідками у справі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.