На Львівщині судили військового, який в квартирі підірвав гранату

Самбірський міськрайонний суд Львівської області розглянув справу учасника бойових дій, інваліда армії III групи Віктора Х.

22.08.2024
На Львівщині судили військового, який в квартирі підірвав гранату

У грудні 2022 року Віктор Х. знайшов уламкову наступальну ручну гранату “РГН” в зоні проведення бойових дій на Харківщині. Згодом він свідомо привіз гранату додому. Уже 29 червня 2024 року, близько 23:30, обвинувачений у своєму помешканні випадково зірвав запобіжне кільце гранати, після чого запустився процес детонації, повідомляє Lviv.media.

Віктор Х. встиг кинути гранату між ліжком та шафою і вибігти з кімнати разом із ще однією особою. Граната вибухнула, але ніхто не постраждав. Під час огляду помешкання правоохоронці знайшли корпус ще однієї бойової гранати “РГД-5” і вилучили його. Ветеран Віктор Х. в ході досудового розслідування уклав з прокурором письмову угоду про визнання винуватості.

“Вказано, що обвинувачений повністю визнає свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, активно сприяв у розкритті кримінального правопорушення, щиро розкаюється у вчиненому. В даній угоді про визнання винуватості також вказано узгоджене прокурором та обвинуваченим покарання”, — йдеться у вироку.

Відтак суд визнав Віктора Х. винним у вчиненні кримінального правопорушення. Йому призначили три роки позбавлення волі, але звільнили від покарання на річний іспитовий строк. Також він повинен заплатити 7,5 тис. грн за проведені вибухово-технічні експертизи.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.