На Львівщині судили прикордонника, який надав незаконний дозвіл на виїзд за кордон 27 чоловікам

Яворівський районний суд Львівської області визнав винним інспектора прикордонної служби Віталія С. винним у незаконних діях з інформацією, яка обробляється в компʼютерах.

30.05.2025
На Львівщині судили прикордонника, який надав незаконний дозвіл на виїзд за кордон 27 чоловікам

Про це йдеться у вироку, який оприлюднили 29 травня в Єдиному державному реєстрі.

Віталій С. в період з кінця травня і до початку червня 2024 року був на посаді інспектора прикордонної служби, який займається перевіркою документів у пункті пропуску “Грушів — Будомєж”. У цей період він надав незаконний дозвіл на виїзд 27 чоловікам мобілізаційного віку, які після потрапляння за кордон — не повертались. Як зʼясували правоохоронці, обвинувачений виконував вказівки 29-річного заступника начальника одного з відділень пункту пропуску “Краківець”, який наразі підозрюється в переправлянні ухилянтів за кордон.

Цивільні спільники 29-річного заступника начальника через соцмережі шукали охочих виїхати з України та виготовляли для них фальшиві посвідчення про встановлення III групи інвалідності. Далі ухилянти перетинали кордон через пункт пропуску, на якому їх зустрічав 29-річний посадовець.

“Він направляв ухилянтів поза чергою в одну із вільних смуг руху, забирав паспорти та посвідчення про інвалідність та передавав їх інспектору (ред. Віталію С.). Заступник начальника запевняв, що ці особи перебувають “на контролі” у керівництва і потрібно зробити все, аби вони якнайшвидше перетнули кордон”, — зазначили в ДБР.

На судовому засіданні Віталій С. свою вину визнав повністю та уклав зі слідством угоду про визнання винуватості. Крім того, він зобовʼязався давати показання щодо злочинів 29-річного заступника начальника відділення пункту пропуску “Краківець”.

Відтак суд визнав Віталія С. винним у кримінальних правопорушеннях. Йому призначили 34 тис. грн штрафу та два роки увʼязнення. Однак підсудного звільнили від увʼязнення та замінили покарання на два роки службового обмеження з вирахуванням 15 % заробітної плати в дохід держави.

На вирок ще можна подати апеляцію.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.