На Львівщині судили чоловіка за ввезення Porsche Cayenne під виглядом допомоги для ЗСУ

Яворівський районний суд Львівської області виніс вирок уродженцю Києва Павлові Никопоренку, який у серпні 2024 року намагався перемістити в Україну позашляховик Porsche Cayenne 2019 року випуску під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ.

13.03.2025
На Львівщині судили чоловіка за ввезення Porsche Cayenne під виглядом допомоги для ЗСУ

Киянин придбав на інтернет-майданчику позашляховик Porsche Cayenne 2019 року випуску та забезпечив його транспортування до населеного пункту Клайпеда в Литві, повідомляє Zaxid.net.

У серпні 2024 року під час переміщення авто в Україну через пункт пропуску «Грушів – Будомєж» він передав водієві декларацію про те, що позашляховик ввозиться на митну територію України як гуманітарна допомога для подальшої передачі на потреби ЗСУ. Одержувачем мав бути київський Благодійний фонд «Крила країни». Ці документи з неправдивою інформацією водій подав на митниці. Таким чином замовник мав намір уникнути сплати митних платежів.

Павло Никопоренко свою вину визнав та уклав угоду з прокурором, яку затвердив суд.

Суддя Дмитрій Поворозник визнав киянина винним у шахрайстві з фінансовими ресурсами (ст. 22 ККУ) та призначив йому покарання – штраф 17 тис. грн. Також винуватця позбавлено права займатися діяльністю, пов’язаною з переміщенням товарів, у тому числі гуманітарної допомоги на митну територію України строком на один рік.

Вироком суду скасовано арешт, накладений раніше на Porsche Cayenne. Автомобіль мають повернути власнику для завершення його митного оформлення. Також винуватець має сплатити понад 23 тис. грн за проведення експертиз. Вирок ще може бути оскаржений.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.