На Львівщині створюють зенітний комплекс, аналог німецького «Gepard», – Козицький

У Львівській області розробили та виготовляють зенітну установку для автоматизованих мобільних груп, яка працює за принципом відомого німецького комплексу «Gepard», але має дешевшу собівартість.

04.12.2023
На Львівщині створюють зенітний комплекс, аналог німецького «Gepard», – Козицький

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

“Завдання, яке ми перед собою поставили – це створення якнайбільшої кількості мобільних та автоматичних груп, які можуть збивати ворожі БПЛА. Загалом заплановано передача 10-ти авто ПВК «Захід», на яких можна буде розмістити зенітні комплекси. Основним завданням їх буде відслідковування повітряних цілей, захоплення через акустичні датчики, радари, візуальне спостереження і знищення. Це український аналог відомої німецької установки Gepard”, – сказав Козицький.

За його словами, завершити укомплектування 10 вогневих груп зенітними установками з автоматичними турелями планують до кінця зими. Вони можуть вести вогонь по повітряних цілях без безпосередньої участі людини. Таке рішення дозволить українським воїнам ППО ще ефективніше захищати об’єкти критичної інфраструктури. Львівський ІТ Кластер інвестує у цей проєкт 30 млн грн.

“Будемо мати класний, вітчизняний і значно дешевший комплекс. Львівські компанії створюють таку систему, сподіваємося, що вона пройде усі випробування, і ми надамо для оборони країни якісні автоматичні комплекси”, – додав голова ОВА.

Загалом соціально відповідальний бізнес на запит Львівської ОВА допоміг укомплектували 45 мобільних вогневих груп для ПвК «Захід». Крім того, обладнали ще 13 груп для нового підрозділу, який створили для захисту неба над Львівською областю.

“Наші ініціативи – це лише допомога ПвК «Захід», ми надіємося, що системи «Patriot», «IRIS-T», «NASAMS» будуть доставлені в тому числі і в Львівську область. Ні адміністрація, ні ІТ Кластер, ні волонтери не зможуть закрити українське небо, але ми можемо доповнювати та підсилювати системи великої та середньої дальності і автоматизовані системи”, – акцентував Козицький.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.