На Львівщині стартувала посівна кампанія 2024 року

В окремих районах області аграрії розпочали посів ранніх ярих зернових і зернобобових культур.

05.03.2024
На Львівщині стартувала посівна кампанія 2024 року

В департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА повідомляють, що завдяки теплій погоді у другій половині зими, посівна у 2024 році розпочалась майже на 3 тижні раніше, ніж рік тому.

Перші площі посіву під ярою пшеницею та ярим ячменем з’явились у Червоноградському та Стрийському районах області. Посів гороху, вівса орієнтовно розпочнеться за півтора, два тижні.

За оперативними даними департаменту у комерційному секторі посівна площа ранніх зернових і зернобобових культур, а саме яра пшениця, ярий ячмінь, овес, горох становитиме 14,5 тис. га, або 3% до структури загальної посівної площі у 2024 році. За всіма категоріями господарств площа становитиме 44,1 тис. га, або 6 % до загальної посівної площі Львівської області.

«Цьогорічні погодні умови дали можливість нашим аграріям розпочати посівну на 19 днів раніше ніж у минулому році. Також погода сприяє проведенню повторного ранньо-весняного підживлення озимих культур. Тобто можемо говорити про доволі непогані умови на старті. За попередніми прогнозами у сезоні 24/25 загальна посівна площа на Львівщині суттєво не зміниться, проте більш помітною буде зміна структури посівів. Так, з великою ймовірністю посіви озимих збільшаться за рахунок зменшення посівів під ярими культурами», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

До слова, цього року посіви під озимими культурами на Львівщині збільшились на 2,9 %, насамперед за рахунок розширення площ під озимою пшеницею на 2,8 %, озимим ячменем на 8,2 % та озимим житом на 3,1 %. В структурі посівів ярих культур очікується насамперед збільшення площ під технічними культурами, тоді як рекордсменом за зменшенням посівних площ може стати кукурудза.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.