На Львівщині розпочали збирати озимі пшеницю та ріпак

Аграрії Львівщини поряд з озимим ячменем, якого вже зібрали 84% до прогнозу, розпочали збір озимої пшениці та озимого ріпака.

21.07.2023
На Львівщині розпочали збирати озимі пшеницю та ріпак

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, саме ці культури складають 90% площі всіх озимих культур.

Площі до збирання під цими культурами в комерційному секторі складають 123,6 тис. га, зокрема 74,9 тис. га. озимої пшениці та 48,7 тис. га озимого ріпака. Саме ці культури складають 90% площі всіх озимих культур – інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

«Незважаючи на дощові погодні умови, за темпами збирання ранніх культур ми поки що випереджаємо показники минулого року на 4%, і сподіваємось зібрати якісне зерно без втрат, щоб досягнути не менших показників минулого року», – прокоментувала процес польових робіт Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА

Станом на 20 липня за всіма категоріями господарств зібрали ранніх зернових на площі 15,5 тис.га (4,8% до посіву) та олійних культур на площі 4,0 тис.га (2,0 % до прогнозу). Намолочено 96,9 тис. тонн зерна.

Сільськогосподарські підприємства зібрали зернових на площі 12,6 тис. га (6,4% до прогнозу) та 4,0 тис. га (8,2 %) олійних культур. Всього намолочено 82,9 тис. тонн зерна. Зокрема по культурах: озимого ячменю зібрано на площі 11,7 тис. га (84,0 % до посівних площ), намолочено 63,7 тис. тонн зерна з урожайністю 54,7 ц/га.

Вищою за середню по області врожайність озимого ячменю отримують аграрії Львівського (62 ц/га), Червоноградського (58 ц/га), Стрийського (56 ц/га), Самбірського (55 ц/га) районів.

Розпочали також збір озимої пшениці, якої зібрали 6,2 тис.тонн на площі 0,94 тис. га (1,3 % до прогнозу) з урожайністю 65,6 ц/га (+3,2 ц/га до мин.року).

З групи олійних культур, аграрії розпочали обмолот озимого ріпаку на площі 3,9 тис.га (8,1%), намолочено 12,9 тис.тонн зерна, урожайністю 32,6 ц/га.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.