На Львівщині розпочалась вакцинація диких тварин проти сказу

На території Львівської області з 1 травня 2025 року розпочалась пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин.

02.05.2025
На Львівщині розпочалась вакцинація диких тварин проти сказу

Як повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області, розповсюдження принад здійснюється методом наземного розподілу на території польових та лісових угідь області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами.

Загалом буде розповсюджено 346 000 доз вакцини із розрахунку 25 принад на 1 км2 на території області площею у 13 840 км2:

  • Дрогобицький район – 720 км2;
  • Золочівський район – 1 660 км2;
  • Львівський район – 3 196 км2;
  • Самбірський район – 2 200 км2;
  • Стрийський район – 2 314 км2;
  • Червоноградський район – 2 140 км2;
  • Яворівський район – 1 520 км2;
  • Львівська МТГ – 90 км2.

Вакцина має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів. Зовнішня оболонка виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу.

На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.

У розповсюдженні принад з вакциною беруть участь 247 робочих груп, до складу яких входять представники управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, державних лікарень ветеринарної медицини, районних військових адміністрацій та Львівської міської ради, органів місцевого самоврядування, територіальних управлінь, відділів, відділень Головного управління Національної поліції у Львівській області, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, користувачів мисливських угідь.

У прикордонній смузі кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу дозволено проводити лише після отримання дозволу прикордонників та наказу Міністерства внутрішніх справ.

Довідково

Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати тварин. Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і може закінчитись летально.

Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність, вдень з’являються в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на тварин, людей.

Основним джерелом вірусу сказу в Україні є лисиця червона, яка є найбільш масовим видом хижаків в Україні. Сказ підтримується там, де щільність червоної лисиці досягає більше однієї голови на 1000 га угідь. Хвора на сказ лисиця здібна за добу пробігати 10-15 км, контактуючи з безмежною кількістю різних видів тварин і, в першу чергу, з собаками, котами, худобою, яка утримується на пасовищах. А це, в свою чергу, збільшує кількість хворих на сказ свійських тварин та наближає сказ до людини.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.