На Львівщині на роботу в шахту «Надія» взяли десятьох в’язнів колонії

З понеділка, 23 жовтня, на шахті «Надія», розташованій неподалік Соснівки у Червоноградському районі почали працювати десятеро в’язнів Дрогобицької колонії №40.

27.10.2023
На Львівщині на роботу в шахту «Надія» взяли десятьох в’язнів колонії

Ув’язненні працюватимуть у копальні впродовж місяця у нічну, третю зміну. Угоду про співпрацю адміністрація шахти уклала з колонією. Директор Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Ігоря Тимочко, розповів LVIV.MEDIA, що ув’язненні колонії вперше працюватимуть у шахті на Львівщині.

Причина, через яку підприємці змушені використовувати працю засуджених, економічна – зараз на шахті «Надія» не вистачає гірників, тому керівництво шахти звернулося до пенітенціарної установи з проханням виділити для цієї роботи добровольців з-поміж ув’язнених, що стали на шлях виправлення. Усі в’язні пройшли необхідну професійну підготовку, медогляд, отримали необхідні дозволи і тепер готові до роботи у забоях. Працюють в’язні лише у нічну зміну. З кожним із них укладено трудову угоду, а за свою працю вони отримуватимуть таку ж зарплату, як і вільні працівники. Натомість дрогобицька колонія отримуватиме за кожного працевлаштованого засудженого фінансову винагороду у сумі 25% його зарплатні.

Проти залучення ув’язнених до роботи на копальні виступали мешканці Соснівки, але їх думку не врахували.

«На жаль, ми програли, не змогли переконати тих, від кого це залежить, не брати на роботу ув’язнених. Ми також не змогли дізнатися від керівництва шахти «Надія», за якими статтями кримінального кодексу засуджені ці люди, щоб зрозуміти наскільки вони небезпечні для мешканців Соснівки. Ми також остерігаємося, що цим в’язням дадуть вільне поселення і вони ходитимуть вулицями нашого міста», — зазначила в коментарі LVIV.MEDIA староста Соснівки Ірина Харчук.

Втім, за словами Ігоря Тимочка, переживати мешканцям Соснівки не варто, бо працювати на шахті зголосилися особи, здебільшого засуджені за побутові та економічні правопорушення. Осіб, які б вчинили серйозні злочини, серед них немає. Мешкатимуть в’язні-шахтарі у гуртожитку колишньої колонії №47, що у Сокалі, і весь час перебуватимуть під конвоєм.

«Вони не зможуть вільно пересуватися вулицями, тому громадянам не варто за це переживати», — додав Ігор Тимочко.

До слова, залучення в’язнів до роботи на соснівській шахті – це поки що експеримент, який триватиме місяць.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.