На Львівщині фіксують пацієнтів у важкому стані з діагнозом Covid-19

Станом на сьогодні у Львівській обласній інфекційній лікарні перебувають 37 пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

26.10.2023
На Львівщині фіксують пацієнтів у важкому стані з діагнозом Covid-19

6 пацієнтів перебувають у реанімаційному відділенні, зокрема: 4 на інвазивній штучній вентиляції легень та 2 – на неінвазивній. Ще близько 15 пацієнтів проходять обстеження на виявлення коронавірусу, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Загалом у лікарні збільшилась кількість госпіталізованих з Covid-19. Ще три-чотири тижні тому на лікуванні могло бути 10-12 людей.

Про це заступник директора з медичної частини обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін розповів під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА. За його словами, причини важкого перебігу Covid-19 залишаються незмінними: це невчасне звернення по медичну допомогу, самолікування, нехтування елементарними правилами гігієнічного етикету.

«У нас у стаціонарі перебувають пацієнти з середньо-важким і важким перебігом хвороби. Більшість таких станів спричинена пізньою госпіталізацією або ж супутніми захворюваннями», – зазначив Андрій Орфін.

Він також нагадав, які симптоми Covid-19, та наголосив, що госпіталізація є тривалою і призводить до важких ускладнень для здоров’я пацієнта.

«У більшості випадків хвороба починається з гарячки, нежитю, покашлювання, подразнення у горлі. Із 7-го по 10-ий день розвиваються найтиповіші ускладнення для коронавірусної інфекції у вигляді важкої пневмонії. В кінці першого – на початку другого тижня починаються ускладнення органів серцево-судинної системи, загострення хронічних хвороб, які були в стадії ремісії, або були неполіковані. І відповідно пацієнти вже поступають з вираженою легеневою недостатністю, з низькою сатурацією, з високою гарячкою. 15-17% пацієнтів мають прояви з боку кишково-шлункового тракту у вигляді блювання, діареї. Такі пацієнти можуть мати ознаки зневоднення. Все це в сукупності призводить до тривалого лікування в стаціонарі, яке в середньому складає від 14 днів і більше.

Якщо пацієнт знаходиться у реанімаційному відділенні, то термін лікування може продовжуватися до місяця і більше», – розповів Андрій Орфін.

Медик закликав не займатися самолікуванням, яке може призвести до госпіталізації, а вчасно звертатися по медичну допомогу, адже лікар вже лікує власне хворобу, в той час як від тривалого лікування здоров’я страждає і відновити його до попереднього рівня може бути вкрай важко.

«Слід не забувати про віддалені наслідки дво- тритижневого лікування, так званий лонгковід – це можуть бути ускладнення у вигляді аритмії, міокардиту (запалення серця), з боку нервової системи, порушення в психоемоційній сфері (панічні атаки, депресії), з боку опорно-рухового апарату, часто є скарги на болі в суглобах. Тому такі пацієнти після виписки потребують тривалого і динамічного спостереження в сімейного лікаря і можливо в суміжних спеціалістів», – наголосив лікар-інфекціоніст.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.