На Львівщині фермер хотів відсудити 100 млн грн моральної шкоди

Чоловік хотів відсудити гроші за те, що 20 років тому його звинуватили у незаконній риболовлі.

05.04.2024
На Львівщині фермер хотів відсудити 100 млн грн моральної шкоди

Фермер Віталій Бурка подав до суду на львівську прокуратуру та намагався відсудити 100 млн грн матеріальної та моральної шкоди. Господарський суд Львівської області у такому позові чоловіку відмовив, повідомляє Lviv.media.

У листопаді 2023 року фермерське господарство Віталія Бурки, зареєстроване у Сокальському районі на Львівщині, подало позов до суду на Львівську обласну прокуратуру. Фермер вимагав стягнути із прокуратури 97 млн грн матеріальної шкоди та 3 млн грн моральної через те, що прокурори звинуватили його у незаконній риболовлі та порушенні правил рибальства.

Ще у 2003 році державні районні інспектори рибоохорони вилучили рибу і сітки з території фермерського господарства, склавши протокол про порушення правил любительського та спортивного рибальства. Згодом природоохоронна прокуратура передала в поліцію матеріали про незаконний вилов риби. Слідчі кілька разів відмовляли у порушенні кримінальної справи через відсутність складу злочину, однак прокуратура та суди поновлювали досудове розслідування. Востаннє суд відновив розслідування у червні 2020 року (через 17 років після початку справи).

Також позивач стверджував, що посадові особи прокуратури України незаконно звинуватили його у скоєнні правопорушення та дискредитували шляхом надання недостовірної інформації в газеті «Суботня пошта». Фермер вважає, що внаслідок цього постраждала його репутація, тож він не зміг залучити інвестиції у розвиток свого господарства. Відтак позивач підрахував, що втратив через цю справу 97 мільйонів гривень. У ще три мільйони гривень він оцінив свою моральну шкоду.

Прокурори заперечили проти позову та зазначили, що фермер не надав доказів завданої йому матеріальної шкоди. Також Віталій Бурка не надав доказів, що стаття “Рибне браконьєрство двоюрідний брат рекету” спричинила збитки його репутації. Господарський суд Львівської області визнав вимоги фермерського господарства необґрунтованими, а розрахунок втраченого прибутку — абстрактним і не підтвердженим доказами, та відмовив у позові.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.