На Львівщині два райони повністю позбулися усіх радянських пам’яток

Цього тижня у Золочівському і Яворівському районах демонтували останні пам’ятки комуністичного режиму.

15.11.2023
На Львівщині два райони повністю позбулися усіх радянських пам’яток

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, на Золочівщині таких пам’яток налічувалося 51, а на Яворівщині – 26.

Раніше перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик наголошував, що процес декомунізації є дуже динамічним – періодично у громадах знаходять більше комуністичних пам’ятників, про які раніше не було відомо. Він також закликав громади, на території яких ще залишаються комуністичні об’єкти, активізувати процес декомунізації на місцях.

«Дякую Золочівському і Яворівському районам за якісно проведену роботу та демонтаж пам’яток тоталітарного минулого, які прославляють радянську владу, у встановлені строки.

Закликаємо громади області до кінця року провести перевірки щодо виявлення пам’яток комуністичної доби та демонтувати їх, адже процес декомунізації є дуже динамічним і з часом на територіях громад виявляють пам’ятки, про які раніше не було відомо. Декомунізація в області має завершитися до кінця року», – зазначив Андрій Годик.

Завтра, 16 листопада, у Львівській ОВА відбудеться засідання обласної робочої групи з питань декомунізації, під час якого заслухають представників громад, де досі є об’єкти, пов’язані з радянським режимом.

Як розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОВА, член робочої групи Юрій Горун, загалом на Львівщині залишилось орієнтовно 30 комуністичних пам’яток.

«Найгірша ситуація у Лопатинській та Сокальській громадах на Червоноградщині. Зокрема, у Лопатинській громаді ще 13 об’єктів підлягають демонтажу.

У Львівській області загалом залишилось орієнтовно 30 пам’яток комуністичного режиму у 5 районах.

Упродовж року виїзні засідання щодо декомунізації відбулися у кожному районі області, під час яких обговорили плани щодо очищення території районів від радянського минулого та ознайомилися з ходом виконання демонтажних робіт. Наступного року обласна робоча група планує поділитися досвідом роботи по декомунізації з іншими західними областями України», – повідомив Юрій Горун.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.