На Львівщині діагностували лептоспіроз ще у вісьмох людей

До Львівської обласної інфекційної лікарні і надалі госпіталізують пацієнтів з лептоспірозом.

21.08.2023
На Львівщині діагностували лептоспіроз ще у вісьмох людей

Як повідомляє “Zaxid.net”, зараз на лікуванні перебуває вісім хворих, більшість з яких – мешканці Стрийського району.

«Цього літа, значно побільшало пацієнтів, у яких діагностували лептоспіроз. Є у лікарні й такі, у яких цей діагноз ще не підтверджено, але є підозра на лептоспіроз. Значна частина хворих – мешканці Стрийського району, Дрогобича, Моршина», – завідувачка 4-го відділення діагностичного відділення лікарні Таміла Алексанян.

За словами, Таміли Алексанян, з восьми хворих, які зараз лікуються в інфекційній лікарні, більшість зі Стрийського району, Дрогобича, Моршина. За останній місяць з лептоспірозом до нас госпіталізували шестеро хворих з цього району.

Минулого тижня до інфекційної лікарні потрапив і мешканець Львова, який грав у цій місцевості футбол і опісля скупався в річці Стрий. До цього в жодних інших водоймах не купався. У нього діагностували лептоспіроз.

Інші хворі, які поступили до лікарні з цього напрямку, або купалися у водоймах, або наводили лад у підвалах без засобів захисту.

Тому лікарі радять, не дивлячись на спеку, не купатися у заборонених для купання водоймах, а прибираючи у підвалах, стайнях, інших господарських приміщеннях, одягати рукавиці, частіше мити руки, ретельно мити овочі, фрукти, принесені з підвалів і боротися з гризунами у будинку та господарстві.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів, також це може бути худоба, собаки, дикі тварини. В організм людини бактерія потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.

 

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.