На Львівщині демонтували 9 радянських пам’ятників за останній тиждень

До кінця року громади області мають повністю позбутись пам’яток тоталітарного минулого.

15.06.2023
На Львівщині демонтували 9 радянських пам’ятників за останній тиждень

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної військової адміністрації.

7 червня від памʼятника радянським визволителям позбувся смт. Підкамінь, що на території Золочівського району. 14 червня ще один обʼєкт демонтували в селі Білий Камінь. Також 14 червня від радянських памʼятників очистили села Велике Колодно, Ременів та Жовтанці Жовтанецької громади Львівського району. Останній обʼєкт в громаді, що розташований в селі Вирів демонтували сьогодні.

Також сьогодні, під час візиту представників обласної робочої групи в Жовківську громаду, знесли ще два памʼятники радянського минулого – в селах Зіболки та Вʼязова. Окрім цього, у В’язовій, біля будівлі школи, демонтували дві скульптури  піонерів.

Відео: Олег Радик (В’язова, Жовківщина)

Відео: Олег Радик (Зіболки, Жовківщина)

«Ми інтенсивно нарощуємо темп нашої роботи, відвідуємо райони та окремі громади нашої області, щоб якомога швидше очистити Львівщину від пропагандистських монументів.  Вітаємо сьогодні Жовтанецьку громаду з повним очищенням від маркерів московського режиму. Хочу нагадати, що  ми поставили перед собою завдання – звільнити громадський простір населених пунктів нашої області від залишків радянського минулого до кінця 2023 року», – зазначив учасник обласної робочої групи з питань декомунізації, т.в.о. директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун.

Обласна робоча група з питань декомунізації, а також аналогічні районні робочі групи працюють над очищенням області від обʼєктів монументальної пропаганди окупаційного радянського режиму з початку 2023 року. За цей час вже  демонтували 62 таких об’єкти.  

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.