На Львівщині чоловік, якого мобілізували попри бронь, виграв суд

23-річний чоловік у суді скасував свій призов на військову службу та зобов’язав військову частину виключити себе зі списків особового складу.

25.09.2024
На Львівщині чоловік, якого мобілізували попри бронь, виграв суд

До суду звернувся 23-річний житель Львівщини, який працевлаштований у фермерському господарстві та отримав відстрочку від призову. Цьогоріч у травні його зупинили на блокпості на межі Львівської та Закарпатської областей. Позивач стверджує, що його незаконно мобілізували попри наявність бронювання та його вік, оскільки він не підлягав мобілізації, повідомляє Zaxid.net.

Чоловік звернувся до суду із позовом до ТЦК та військової частини, щоб визнати наказ про свій призов на військову службу незаконним та звільнитись зі служби. Позивач також заявив про тиск працівників ТЦК.

Від представника ТЦК до суду надійшов відзив, у якому він заявив, що військовозобов’язаний не мав при собі військово-облікового документа, тому його відвезли у ТЦК, він сам написав заяву, пройшов ВЛК та був мобілізований. Представник ТЦК стверджує, що чоловік не надав документів про відстрочку від мобілізації. Представник військової частини також заперечив проти задоволення позову, заявивши, що підстави для звільнення зі служби визначені п.2 ч.4 ст.26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

Справу розглянула суддя Роксолана Качур, яка дослідила усі матеріали та аргументи сторін. Суддя встановила, що позивач є заброньованим від мобілізації та завернула увагу представника ТЦК, що витяг із підписом та печаткою керівника є належним доказом, що підтверджує надання відстрочки. Тому позивач, маючи цей документ, не підлягав призову на військову службу.

Суддя критично оцінила твердження представника ТЦК про те, що чоловік не надав документи про відстрочку, оскільки наявні докази свідчать про протилежне. Окрім цього, на думку судді, перевірку наявності відстрочки мали б провести і самі працівники ТЦК. Суддя повністю задовольнила позов військовозобов’язаного, визнала протиправним та скасувала його призов на військову службу та зобов’язала звільнити його зі служби. Рішення ще можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.