Як повідомляє персслужба Львівської ОВА, чеська делегація на чолі із сенаторами парламенту Чеської Республіки Зденєком Папоушеком та Давідом Смоляком прибула до Львова в межах участі у Місяці авторських читань. Це найбільший у Центральній Європі транскордонний літературний фестиваль, що цьогоріч відбувається вже вдесяте.
До чеської делегації увійшли сенатори Зденєк Папоушек та Давід Смоляк, радник міністра культури Ондржей Храст, журналіст Їржі Паш, Люці Регорікова та був присутній український поет і музикант Григорій Семенчук.
Окрім участі в культурній програмі, делегація скористалася нагодою зустрітися з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким, щоб дізнатися поточну ситуацію в регіоні, ознайомитися з викликами, з якими стикається область у зв’язку з війною, та обговорити питання розвитку бізнесу, культурної співпраці, підтримки системи охорони здоров’я й освітніх проєктів. Під час зустрічі також йшлося про допомогу внутрішньо переміщеним особам, інклюзивність інфраструктури,інвестиції у відбудову регіону.
Максим Козицький подякував чеській стороні за вагому підтримку України на міжнародній арені під час війни, за прихисток для українців у Чехії, гуманітарну та військову допомогу.
«Львівщина залишається прихистком для понад 200 тисяч вимушено переміщених осіб. Також щотижня приймаємо евакуаційні потяги з людьми з інвалідністю та старшими людьми. Окрім цього, постійно зустрічаємо поранених військових із фронту. Вони проходять лікування в обласних лікарнях, що створює серйозне навантаження на медичну систему», – зазначив Максим Козицький.
Учасники обговорили ключові гуманітарні проєкти на території Львівщини, які реалізували спільно з Чеською Республікою. Серед них – облаштування житла для ВПО в межах проєктів організації People in Need, підтримка медичних установ та передача обладнання для операційних у Львівському обласному госпіталю ветеранів імені Юрія Липи та для Перинатального центру.
Окремо сторони зосередилися на майбутній десятій медичній місії чеських лікарів.
«У серпні до Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи знову приїдуть чеські хірурги. Разом з українськими хірургами проведуть десятки реконструктивних операцій для військових, які зазнали важких поранень на фронті. Уже понад два роки чеські лікарі допомагають українським ветеранам. Вони провели сотню складних операцій, привозять імпланти, навчальні програми та передають досвід. Це не просто допомога – це рятівне партнерство», – зазначив очільник області.
Загалом завдяки ініціативі вдалося здійснити понад 100 операцій і стільки ж консультацій. Більшість пацієнтів – українські захисники.
Присутні також обговорили реалізацію масштабного проєкту «Renovation and modernization of hospitals in Ukraine», який передбачає грантове і кредитне фінансування реконструкції медичних закладів Львівщини, зокрема госпіталю у Винниках. Загальна сума інвестицій може перевищити 30 мільйонів євро.
Окрему увагу приділили розвитку професійно-технічної освіти, яка має забезпечити регіон фахівцями для відновлення країни. Йшлося також про можливу співпрацю у сфері освіти для ВПО, підтримку модернізації гуртожитків.
Також йшлося про виклики, з якими стикається бізнес. Учасники зустрічі говорили про важливість культурної дипломатії. З 21 по 24 серпня у Брно проведуть перший Фестиваль української культури «Будь ласка». Це важлива ініціатива для поглиблення світоглядного діалогу між Україною та Чехією.
Окрім цього, восени на Львівщині відбудеться виставка «Чеські сни» – спільний мистецький проєкт, який покликаний глибше ознайомити українців із сучасною культурою Чехії.
Коментарі