На Львівщині 24% укриттів є непридатними для використання

Упродовж вихідних 3-4 червня представники ДСНС та поліції Львівщини обстежили об’єкти, що можуть використовуватись населенням як укриття у разі небезпеки. Загалом в області перевірили майже 8 тисяч укриттів.

06.06.2023
На Львівщині 24% укриттів є непридатними для використання
Фото: УНІАН

Надзвичайники в складі комісії за участю представників Нацполіції, органів місцевої влади та самоврядування пройшли усі укриття на теренах області.

«Фонд захисних споруд Львівщини відповідно до даних у реєстрах становить 7901 об’єкт. З них понад 6 тисяч укриттів розташовані на теренах Львівської міської територіальної громади. Робочі групи перевірили 100% об’єктів, які входять до фонду захисних споруд. За результатами перевірок можемо констатувати, що з цієї кількості непридатними до укриття є 26% об’єктів, які обліковувались як такі, що можуть використовуватись для захисту населення. По Львівській міській громаді – близько 19% об’єктів були зачиненими на момент перевірки. По Львівській області до 8% укриттів не було доступу», – наголосив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, цитує пресслужба адміністрації.

Кількість непридатних до укриття об’єктів в межах Львівської міської громади становить 1675 (27,3%), по Львівській області – 454 (24%).

Основні причини непридатності:

  • незадовільний аварійний стан;
  • незадовільний санітарний стан;
  • об’єкт не відповідає технічним вимогам;
  • об’єкт затоплений.

У підсумку, частину об’єктів, які у реєстрах вказані придатними для укриття, але за результатами перевірок не відповідають основним вимогам, вилучать з реєстрів. Іншу частину – приведуть до ладу.

«Під час перевірок ми стикнулися з проблемою, що певні укриття були зачинені, а мешканці житлових будинків не знали, хто відповідальний за об’єкт та в кого ключ. На сьогодні представники органів місцевого самоврядування звертаються до нас з листами про проведення повторного огляду таких об’єктів. Близько 78% споруд по Львівській області готові до укриття населення. Вони відповідають основним вимогам: є безперешкодний вхід, присутні крісла чи лавочки для людей, хороше освітлення, запас води, достатній на 48 годин можливого перебування в укриті, медикаменти. Ці методичні рекомендації отримали ОМС ще торік», – розповів заступник начальника ГУ ДСНС у Львівській області Олександр Оношко.

Об’єкти, які відносять до фонду захисних споруд поділяють на три категорії за формою власності: державна, комунальна та приватна. За чинним законодавством, утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюють їхні власники, користувачі, юридичні особи, на балансі яких вони перебувають.

«В області діють мобільні групи, які перевірятимуть споруди цивільного захисту у разі звернення громадян. Якщо ви помітили, що укриття вашого житлового будинку непридатне за різними критеріями, або ж узагалі зачинене, то звертатися можна також до органів місцевого самоврядування», – зазначив т.в.о заступника начальника ГУ Нацполіції області Роман Турчак.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.