На кордоні з Польщею Україна відновила 70 км залізниці

Йдеться про дві ділянки: Держкордон – Старжава – Хирів – Нижанковичі – Держкордон (лінія 102) та Хирів – Самбір.

17.02.2023
На кордоні з Польщею Україна відновила 70 км залізниці

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

“Укрзалізниця” оновила 10 мостів, а також відремонтувала майже 70 км колій, вокзальну інфраструктуру та пасажирські платформи в Хирові, Нижанковичах та Старжаві. Ремонтні роботи виконали менше, ніж за рік.

Міністр наголосив, що завершення цих проєктів допоможе наростити пропускну спроможність західного кордону України, зокрема польського напрямку.

Заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко додав, що капітально відремонтували приблизно 70 км головної та приймально-відправних колій, із них 30 км – широкої, 9 км – європейського зразка та 30 км – суміщеної колії. 

Він зазначив, що у найближчій перспективі очікується відновлення руху поїздів міжнародною дільницею Мальховіце – Нижанковичі – Старжава – Кросценко.

“Це додаткові можливості для експортерів, додаткові логістичні шляхи для транспортування гуманітарної допомоги та прискорення інтеграції в європейський ринок”, – підсумував Бучко.

Крім того, у 2022 році завершили реконструкцію та електрифікацію дільниці Ковель – Ізов – Держкордон. За словами міністра, це дозволить в перспективі збільшити кількість пар поїздів до європейських країн за добу до 14.

Кубраков зауважив, що триває робота над розвитком автомобільної прикордонної інфраструктури. 

Зокрема, цього тижня відкрили для пустих вантажівок пункт пропуску “Нижанковичі – Мальховіце”. Торік модернізували та збільшили пропускну спроможність пункту “Краківець – Корчова”, знайшли інфраструктурне рішення для зменшення черг в пункті “Ягодин – Дорогуськ”. Ці кроки дозволили суттєво наростили вантажопотік через українсько-польський кордон. 

“Паралельно працюємо над впровадженням проєкту електронної черги на пілотному пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ”. Наша ключова ціль – упорядкувати проблему черги і не допустити, щоб вона стала загрозою для логістики через кордон”, – додав міністр. 

Нагадаємо, поляки відремонтували свою ділянку євроколії, що йде через Львівщину.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.