На комісії освіти Львівської облради депутати обговорили питання закриття малокомплектних шкіл

Про ситуацію довкола малокомплектних шкіл та можливих шляхів їх збереження йшлося 24 липня під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій.

25.07.2025
На комісії освіти Львівської облради депутати обговорили питання закриття малокомплектних шкіл

Як повідомляє пресслужба Львівської облради, представниця школи села Хитрейки Добросинсько-Магерівської громади Олександра Кордоба повідомила, що у закладі навчається 25 дітей. Минулого тижня на позачерговій сесії громади з голосу ухвалили рішення про реорганізацію школи без проведення громадських слухань та обговорень з колективом. У школі навчаються п’ятеро дітей, чиї батьки пропали безвісти під час війни. Наразі школа під загрозою закриття через відсутність державного фінансування — адже згідно з постановою Кабміну з 1 вересня 2025 року воно припиняється для шкіл, де менше 45 учнів.

Окрім цього, доїзд дітей до альтернативного навчального закладу проблематичний через поганий стан дороги та відсутність водія «Школярика».

Заступниця голови комісії Парасковія Дворянин наголосила на необхідності зваженого та людяного підходу.

«Чи маємо ми моральне право закривати школу, де навчаються діти, чиї батьки зникли безвісти на війні? Якщо село тримається за школу як за центр життя – її потрібно зберегти. Комісія підтримала звернення щодо створення на базі школи принаймні філії іншого закладу. А також ініціювати призупинення дії постанови Кабміну на час воєнного стану», – зазначила Парасковія Дворянин.

Також комісія розглянула питання щодо ситуації у гімназії №14 та КЗ ЛОР «Обласний науковий ліцей» у Дрогобичі. Як повідомив заступник голови ЛОДА Олександр Кулепін, до кінця року в ліцеї планують облаштувати СТЕМ-лабораторії на 18 млн грн. Депутати рекомендували напрацювати алгоритм ефективного спільного використання приміщень.

Комісія також обговорила звернення щодо фінансування комунальних закладів освіти Львівщини, проведення ремонтів, а також нагородження педагогічних працівників.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.