На Хмельниччині суд зобов’язав УПЦ МП звільнити старовинну церкву

Суд зобов’язав УПЦ МП звільнити територію Миколаївського храму в Кам’янці-Подільському.

06.07.2023
На Хмельниччині суд зобов’язав УПЦ МП звільнити старовинну церкву

Як повідомляє, “ХМ-Інсайд” це сталось після того, як директор заповідника, якому належить храм, скасував договір користування з релігійною громадою, на підставі якого у церкві проводили богослужіння.

Релігійна організація зобов’язана покинути храм із дзвіницею, яка є пам’яткою архітектури XIV століття і належить заповіднику.

Миколаївська церква з дзвіницею, загальною площею 97,1 квадратного метра,  належить заповіднику “Кам`янець” на речовому праві оперативного управління.

Тривалий час релігійна організація УПЦ (мп) користувалась храмом безоплатно. 20 лютого 2023 року генеральний директор Національного історико-архітектурного заповідника „Кам`янець” надіслав на адресу Свято-Миколаївської парафії УПЦ (мп) лист про те, що заповідник утримується від продовження дії типового договору. При цьому посилався на рішення РНБО “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та (інших обмежувальних заходів (санкцій)” та Висновок релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв`язку з московським патріархатом.

Настоятель Олексій Вересюк відмовився передавати заповіднику Миколаївську церкву. Тож заповідник пішов до суду.

Суд задовольнив позов заповідника і зобов’язав Свято-Миколаївську парафію УПЦ (мп) звільнити будівлю Миколаївської церкви з дзвіницею та передати її законному власнику. Також стягнув з релігійної організації 2 684 гривень судового збору.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.