На Харківщині затримали “посадовця” колишньої окупаційної адміністрації Балаклії

Він сприяв примусовій “перереєстрації” роботи місцевого бізнесу на користь Росії.

29.11.2022
На Харківщині затримали “посадовця” колишньої окупаційної адміністрації Балаклії

Служба безпеки України затримала у Харківській області “посадовця” колишньої окупаційної адміністрації Балаклії.

“Під час захоплення Балаклії він добровільно вступив до лав тимчасової окупаційної адміністрації, де його призначили “помічником начальника управління тимчасової цивільної адміністрації м. Балаклія”. Перебуваючи на “посаді”, зловмисник сприяв примусовій “перереєстрації” роботи місцевого бізнесу на користь країни-агресора”, – повідомили в Telegram-каналі СБУ.

Зазначається, що для цього він проводив колективні “збори” підприємців, на яких закликав перелаштовувати свою господарську діяльність під потреби Росії і перераховувати “податки” до її бюджету.

“Серед основних завдань, які він визначав перед представниками малого і середнього бізнесу, було наповнення продовольством оптових складів, а також давав вказівки щодо товарів та послуг, які дозволено реалізовувати на території міста”, – йдеться у повідомленні.

У разі незгоди колаборант застосовував обмеження на комерційну діяльність у вигляді заборони на реалізацію окремих товарів і послуг.

“За даними слідства, ворожим поплічником є місцевий житель, який на початку травня пішов на співпрацю з агресором. Щоб засвідчити їм свою прихильність, він уклав з керівництвом окупаційного органу “трудовой договор”, – зазначили у СБУ.

Після звільнення міста зловмисник намагався “загубитись” серед жителів району, щоб уникнути правосуддя. Співробітники Служби безпеки встановили його місцезнаходження, задокументували злочинні дії та затримали.

Наразі чоловікові повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.