На Франківщині поставлять пам’ятник Квітці Цісик

Цього року американській співачці українського походження Квітці Цісик, яка любила і популяризувала українську пісню за кордоном, мало б виповнитися 70 років.

18.07.2023
На Франківщині поставлять пам’ятник Квітці Цісик

Як повідомляє Івано-Франківська обласна державна адміністрація, її батько – скрипаль-віртуоз Володимир Цісик – народився в селі Ліски (нині — Коломийський район Івано-Франківської області). У цьому селі створено музей імені Квітки Цісик. Завідувач музею Ярослав Ясінський і директор місцевої гімназії Василь Гоменюк виступили з ініціативою спорудження пам’ятника легендарній співачці на родинному обійсті Цісиків.

Їхній задум підтримали у Навчально-науковому інституті мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Нещодавно тут, на базі кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації, відбувся Всеукраїнський конкурс студентських творчих робіт «Ескізний проєкт пам’ятника Квітки Цісик в с. Ліски Коломийського району».

На конкурсі молоді митці з різних навчальних закладів вищої освіти України представили свої творчі роботи.

Запропоновані ескізні проєкти пам’ятника втілили в собі різноманітні підходи й інтерпретації, а ще – вияв поваги і вдячності до спадщини видатної артистки.

За результатами роботи журі визначило переможців конкурсу: І місце — Вероніка Катрич; ІІ місце — Олександра Гевко; творчий колектив: Анна Абрамова, Анастасія Мішула, Іванна Сем’янів; ІІІ місце — Іванна Абрат; Христина Завальніцька; творчий колектив: Анна Абрамова, Анастасія Мішула, Іванна Сем’янів. Лауреатів конкурсу нагородили дипломами і преміями, всіх учасників – подяками.

Директор Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ Володимир Федорак зауважив, що конкурс став не тільки хорошою нагодою для студентів виявити творчі здібності, втілити власне бачення пам’ятника, разом з тим це – підтримка громадської ініціативи і популяризація імені Квітки Цісик, творчість якої є колосальним внеском в українську культуру.

Ескізи переможців, за словами Володимира Федорака, будуть передані до музею Квітки Цісик. Також управлінець висловив сподівання, що у найближчому майбутньому один з цих проєктів постане повноцінним пам’ятником.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.