На Франківщині у двох селах відмовляються демонтувати радянські пам’ятники

У селі Загір’я-Кукільницьке на пам’ятнику вирішили затерти деякі слова й на тому завершити “декомунізацію”. А в Кінашеві допишуть прізвища воїнів УПА, які загинули у війні, бо кажуть, що у них не радянський солдат, а пам’ятник воїнам-односельцям.

01.12.2023
На Франківщині у двох селах відмовляються демонтувати радянські пам’ятники

Обидва села належать до Більшівцівської громади, повідомляє Інформатор.

Як зазначив директор Івано-Франківського музею національно-визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук на цих пам’ятниках є прізвища тих, які загинули від ОУН та УПА. Прізвища лишили, а надпис “Загинули від рук українських буржуазних націоналістів” замазали.

“От як можна зберігати такі об’єкти з прізвищами катів? В мене просто розрив шаблонів..

“Що робити з “патріотичними” прикарпатцями, які відмовляються демонтувати окупаційні комуністичні пам’ятники?”, — зазначив історик.

У документах, які надала Більшівцівська громада, зазначено, що під час зборів мешканці сіл висловилися проти демонтажів пам’ятників.

На зборах у селі Кінашів, як ідеться в протоколі, були присутні 56 людей. Староста проінформував присутніх, що їхній пам’ятник — це “пам’ятник воїнам-односельцям, які загинули у роки вітчизняної війни, у сквері в центрі села. Встановлений у 1974 році”.

“Вирішили не проводити демонтаж пам’ятника радянському солдату, так як на пам’ятнику немає радянської символіки, — йдеться у тексті рішення. — А до списків прізвищ полеглих односельців дописати воїнів УПА, які також загинули у війні”.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.