На Франківщині двох чоловіків викрили на махінаціях з системою “Шлях”

Чоловіки налагодили канал нелегального переправлення за кордон військовозобов’язаних.

25.04.2023
На Франківщині двох чоловіків викрили на махінаціях з системою “Шлях”
Фото: СБУ

Про це повідомляє управління СБУ в Івано-Франківській області.

Канал нелегального виїзду призовників за кордон налагодили двоє мешканців Тлумача. Вони незаконно вносили неправдиві відомості до інформаційної бази “Шлях”, що давало чоловікам право на виїзд з України в умовах воєнного стану.

За таку “послугу” з одного “клієнта” зловмисники брали по 6,5 тисяч доларів. Спершу вони отримували “аванс”, а згодом решту суми. Таким чином їм вдалося переправити за кордон понад три десятки чоловіків, котрі підлягають мобілізації.

“Після отримання організаторами “авансу”, військовозобов’язаних зареєстрували в базі “Шлях” як начебто водіїв вантажних мікроавтобусів приватного підприємства. Потім фігуранти доправили “клієнтів” з Івано-Франківської області в Чернівці, де отримали основну частину коштів”, – розповідають в СБУ. 

Чоловіків затримали поблизу прикордонного пункту Порубне. Вони намагались втекти з місця злочину: одного з них затримали, інший перебуває у розшуку. 

Під час обшуків за домашніми та робочими адресами фігурантів правоохоронці вилучили:

  • гроші, отримані за нелегальне переправлення призовників;
  • копії документів військовозобов’язаних; 
  • набої до автоматичної зброї та гранату OF 37. 

Також вилучили засоби вчинення злочину – автомобілі Mercedes S-320 та Opel Astra, на яких зловмисники перевозили “клієнтів”.

Франківчанам поголосили про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

“Вживаються заходи для притягнення до відповідальності осіб, які неправомірно вносили дані військовозобов’язаних у базу “Шлях”, – додали у відомстві. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.