На Франківщині демонтують пам’ятник на могилі героя СРСР

А його останки перепоховають.

17.02.2023
На Франківщині демонтують пам’ятник на могилі героя СРСР

9 лютого Калуська міська рада оприлюднила проєкт рішення виконкому “Про надання дозволу на демонтаж пам’ятника на могилі героя Радянського Союзу Олександра Корякова у с. Боднарів Калуської міської територіальної громади та здійснення розкопок, ексгумації та перепоховання останків О. Корякова на кладовищі у с. Боднарів”, інформують “Вікна”.

Про потребу демонтажу цього радянського пам’ятника говорили і раніше, однак ідею відхиляли з тієї причини, що під ним є поховання.

У преамбулі до проєкту рішення зазначено, що його приймають “задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, розв’язаної державою-агресором – російською федерацією проти України, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення громади села Боднарів від 03.02.2023 та висновок щодо історичної та мистецької цінності пам’ятника на могилі героя Радянського Союзу Олександра Корякова (с. Боднарів, вул. Т. Г. Шевченка) комунального закладу “Музейно-виставковий центр Калуської міської ради” від 08.02.2023″.

Виконкому пропонується надати дозвіл на демонтаж пам’ятника на могилі Олександра Корякова у Боднарові (роботи з демонтажу у разі позитивного рішення здійснюватиме КП “Калушавтодор”). Також управління культури має звернутися до Івано-Франківського обласного історико-просвітницького товариства “Меморіал” імені Василя Стуса щодо проведення розкопок, ексгумації та перепоховання останків Олександра Корякова на кладовищі у селі Боднарів.

Нагадаємо, минулого року на території Калуської громади було демонтовано кілька пам’ятників радянської епохи. Зокрема, барельєф Борису Сапункову у Калуші, пам’ятник  радянським «визволителям» у Вістові та окремі елементи пам’ятника медсестрам Гусєвій і Клюєвій, теж у Калуші. Вже у січні цього року виконком також надав дозвіл на демонтаж пам’ятника місцевим жителям, які загинули на фронтах Другої Світової війни у Пійлі. Його знесення ініціювала громада села.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.