На час слідства 30 вихованців реабілітаційного центру на Львівщині перемістили до інших закладів освіти

Ще 25 дітей Великолюбінського навчально-реабілітаційного центру залишаються у спецзакладі.

21.10.2024
На час слідства 30 вихованців реабілітаційного центру на Львівщині перемістили до інших закладів освіти

Про це повідомив директор департаменту освіти та науки Львівської ОВА Олег Паска під час брифінгу.

30 вихованців реабілітаційного центру переселили. Чотирьох дітей із навчально-реабілітаційного центру забрали батьки, а п’ятеро перебувають у притулку. Ще вісім дітей, позбавлених батьківського піклування та 13 дітей-ВПО перемістили до інших закладів освіти.

“Один із висновків комісії — рекомендувати перемістити дітей в інші спеціальні заклади освіти у зв’язку з тим, що діти зазнають певного психологічного стресу у зв’язку з перевірками й моніторингами, які відбуваються дуже часто”, — розповів Паска.

У Великолюбінському НРЦ наразі перебуває 25 вихованців, чиї батьки поки не надали дозволу на переселення.

Нагадаємо, наприкінці вересня моніторинговий візит уповноваженого з питань захисту прав людини Дмитра Лубінця та волонтерів-психологів встановив, що діти цього навчального закладу регулярно потерпають від насилля. Діти та випускники інтернату заявили про те, що директор та працівники закладу вчиняли насильницькі дії щодо вихованців, публічно принижували, погрожували побиттям та відправленням до психіатричної лікарні за “погану поведінку” чи порушення розпорядку дня. Згодом у Великолюбінському навчально-реабілітаційному центрі до виконання обов’язків тимчасово приступила нова керівниця.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.