На березі Дніпра археологи знайшли кераміку віком три тисячі років

У минулому там розташовувалося поселення давніх слов’ян.

30.01.2023
На березі Дніпра археологи знайшли кераміку віком три тисячі років

Археологи виявили на березі Дніпра кераміку, вік якої оцінюється у три тисячі років. Як розповівСуспільному” директор Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини Михайло Сиволап, у минулому тут розташовувалося поселення давніх слов’ян.

Через зменшення рівня води взимку давні залишки опиняються на поверхні. Для фахівців – це час, коли можна більше дізнатися про те, що приховує “черкаське море”. Тому взимку фахівці шукають на березі Кременчуцького водосховища те, що навесні, влітку та восени приховує вода.

“Ми шукаємо там, де раніше була вода. Або трохи вище чи трохи нижче”, – розповів Сиволап.

У піску фахівці можуть знайти те, на що пересічні громадяни можуть не звернути увагу. Наприклад, «сліди» давньої цивілізації. «На одній із знахідок переважають ознаки білогрудівської культури – це епоха пізньої бронзи, яку більшість вважає першою праслов’янською культурою», – розповів учений.

Першою знахідкою був фрагмент горщика епохи пізньої бронзи, датований XII-XIII століттями до н. Далі були кремінь та кресало. За словами Сиволапа, затоплених пам’ятників на дні Кременчуцького водосховища може бути понад три тисячі.

“На жаль, дослідити його розкопками фактично неможливо, тому що більшу частину року воно знаходиться на глибині півтора-два метри. Після того, як вода сходить хоча б на метр, починають виходити перші з затоплених пам’яток”, – розповів Сиволап.

За ними археологи спостерігають із 1986 року. На одному з островів Дніпра існувало стародавнє поселення, одну посудину якого вчені збирали понад 10 років.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.