На 23 млн грн завищили вартість нового реабілітаційного центру на Львівщині

Центр комплексної реабілітації «Галичина» оголосив про намір укласти угоду вартістю майже 380 млн грн з львівським ТОВ «Будівельна фірма “Жовква” ЛТД» на завершення будівництва реабілітаційного комплексу у селищі Великий Любінь.

14.01.2025
На 23 млн грн завищили вартість нового реабілітаційного центру на Львівщині

Видання NGL.media провело аналіз кошторису і з’ясувало, що вартість проекту завищено щонайменше на 23 млн грн.

ТОВ «Будівельна фірма “Жовква” ЛТД» виявилась єдиним учасником оголошених у середині грудня відкритих торгів очікуваною вартістю 389,69 млн грн на будівництво реабілітаційного комплексу на 300 місць у селищі Великий Любінь. В умовах відсутності конкурентів компанії не довелося особливо економити, тому фінальна пропозиція склала 389,52 млн грн.

Аналіз кошторису свідчить про значне завищення вартості витратних і будівельних матеріалів. В результаті загальна потенційна переплата Центру комплексної реабілітації «Галичина» може перевищити 23 млн грн.

Зокрема, за арматуру різних діаметрів замовник переплатить майже вдвічі, за пінопласт – більше, ніж втричі. При цьому у проекті контракту договірна ціна визначена твердою, без можливості її коригувати.

Уповноважена особа Центру комплексної реабілітації «Галичина» Марина Яновська у телефонній розмові з NGL.media визнала, що замовник не аналізував запропоновану підрядником кошторисну вартість. Однак наразі відбувається тендер для пошуку «виконавця функцій замовника», тож, ймовірно, цим питанням може зайнятись переможець цих торгів.

Раніше журналісти видання уже описували кілька прикладів завищення вартості робіт з боку ТОВ «Будівельна фірма “Жовква” ЛТД». Наприкінці 2022 року власником компанії став львів’янин Олег Кузик і з того моменту компанія почала активно брати участь у бюджетних торгах. Загалом у портфелі компанії є уже понад 50 підписаних через Prozorro угод на загальну суму 828,5 млн грн. Новий підряд 389,5 млн грн від Центру комплексної реабілітації «Галичина» може стати найбільшим в історії ТОВ «Будівельна фірма “Жовква” ЛТД».

Очільником Центру «Галичина» вже понад 20 років є Григорій Дунас. Його донька, Мар’яна Манько, фігурувала у кримінальній справі про незаконну приватизацію санаторію у тому ж Великому Любені, де будується реабілітаційний комплекс.

Проект без торгів замовили дочірньому підприємству «Проектний інститут «Львівський промбудпроект» Державного ПАТ «Будівельна компанія «Укрбуд». А позитивний експертний звіт, зокрема щодо кошторисної частини проектної документації, видало Державне підприємство «Західний експертно-технічний центр Держпраці», повідомляє видання “Наші гроші”.

У підсумковій відомості ресурсів найбільша сума у 12,78 млн грн припадає на керамічну одинарну повнотілу цеглу М125 (250х120х65 мм) по 8,70 грн/шт (тут і далі ціни та суми вказані з ПДВ). Компанія «BudMat» продає таку цеглу Підгорецького цегельного заводу Львівської області по 6,50 грн/шт, що на 25% дешевше, а «Епіцентр» продає таку цеглу по 5,75 грн/шт, що на 34% дешевше.

Ще 10,53 млн грн відведено на бетон В25 (М300) по 5 297 грн/куб. м з доставкою. Львівський виробник «МКС Бетон» продає його по 3 000 грн/куб. м без доставки.

Гарячекатану арматурну сталь періодичного профілю класу А-ІІІ діаметром 12 мм врахували по 72 580 грн/т. «Метінвест-СМЦ» Ріната Ахметова у Львові продає таку сталь діаметром 12 по 34 000 грн/т, а компанія «IronWorld» по 32 368 грн/т. Це більше ніж вдвічі дешевше.

На підготовку тендерної пропозиції учасники мали лише 12 робочих днів, що значно ускладнює якісну підготовку документації для будівельного проєкту вартістю сотні мільйонів гривень. Наприклад, для ремонту лікарні з очікуваною вартістю близько 100 млн грн потрібно кілька тижнів роботи проєктно-кошторисного відділу. Під час війни в Україні дозволили проводити будівельні тендери всього за сім днів, що фактично вбивало конкуренцію, адже підготувати пропозицію за такий термін могли лише ті, хто заздалегідь отримав доступ до проєкту. У квітні 2024 року цей мінімальний термін збільшили до 14 днів.

Для участі в тендері потрібно було надати лист-згоду на виконання робіт без авансового платежу та виписку з банківського рахунку або довідку про наявність обігових коштів у розмірі не менше одного мільйона гривень, видану не раніше 16 грудня — дати оголошення торгів. Із кваліфікаційних критеріїв (наявність працівників, фінансова спроможність, досвід виконання аналогічного договору) вимагали лише підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.