Мозаїку з радянськими символами у Львові ще досі не демонтували

На будинку на проспекті Чорновола у Львові символ тоталітарного режиму закрили рекламною конструкцією. Невдовзі Львівська міська рада вирішуватиме питання стосовно демонтажу радянської композиції.

24.04.2024
Мозаїку з радянськими символами у Львові ще досі не демонтували

Військовослужбовець Антон Петрівський розповів, які елементи зображені на радянській мозаїці.

1) “Будьонівці”: таку форму носили солдати російсько красної армії і НКВД, які воювали проти армії УНР, холодноярських повстанців, розстрілювали представників “Розстріляного відродження”, були виконавцями Голодомору 1933 року.

2)Також на мозаїчному панно є солдати красної армії та матрос.

“Спочатку цілувались з солдатами Вермахту, роздерибанили Польщу у 1939 році, а потім забезпечували подальшу окупацію України і репресії. Про 2 млн. зґвалтованих німецьких жінок я вже мовчу”, – зазначив Петрівський.

3)Окрім того, на мозаїці зображені щасливі колгоспники. Військовослужбовець наголосив, що радянська влада забрала в українців землю, загнала їх в колгоспи, де вони майже безкоштовно вирощували все підряд і не для себе, навчились красти, розівчились доглядати землю, оскільки не було жодної мотивації. “Про стерилізацію жінок, які мали давати гарні показники надОїв корів я також мовчу“, – додав Петрівський.

4)Ще один елемент радянського режиму – це щасливий гуцул, який обіймається з “визволителем”.

“А всі нещасливі гуцули сиділи по тюрмах НКВД, по сибірах і лежали в холодній землі за те, що зі зброєю в руках намагались виборювати українську незалежність”, – уточнив військовий.

5)Партійні агітатори та пропагандисти з “красним знамєнєм”.

“От такі самі зараз бігають по окупованих українських територіях і розказують місцевому населенню про “свєтлоє будущєє вмєстє с рассієй”, – додав Петрівський.

6)Ну і, звісно, елемент радянського герба доповнює композицію тоталітарного режиму. Хоча серп і молот затерли, однак елемент радянської символіки присутній.

“І рушник з цим гербом тримають дві колаборантки в українських одностроях (якщо не колаборантки, то очевидно що під дулом автомата)

Так, я змушений це розжовувати, бо є люди, які вбачають в цьому мистецьку цінність і необхідність збереження цієї мозаїки. В мене до таких людей є пропозиція. От давайте попросимо якогось висококласного художника намалювати обличчя якогось відомого усміхненого педофіла. І повісимо цю картину в дитячих садочках. І скажемо батькам: “ні, не варто знімати цю картину. Так, там педофіл, але ж гляньте як класно він намальований!”. Як думаєте, яка буде реакція батьків?” – підсумував Петрівський.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.