Мобілізований львів’янин у суді скасував висновок ВЛК про свою придатність до служби

Військовозобов’язаний не здавав необхідних аналізів та не проходив обстежень, але його визнали здоровим.

01.10.2024
Мобілізований львів’янин у суді скасував висновок ВЛК про свою придатність до служби
Фото умовне

До суду звернувся мобілізований у липні 2023 року мешканець Львова, щоб скасувати, на його думку, протиправну постанову ВЛК про його придатність до військової служби, повідомляє Zaxid.net.

Позивач розповів, що його на вулиці зупинили працівники ТЦК та відвезли у військкомат, він пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до проходження служби. Львів’янин зазначив, що йому уже виповнилось 40 років, і, згідно з положенням №402, під час ВЛК йому обов’язково мали виміряти внутрішньоочний тиск та провести дослідження крові на цукор. Чоловік заявив, що повідомив працівникам Шевченківського РТЦК про хронічне захворювання (загострення виразки), але на огляд до гастроентеролога його не скерували.

Справу розглянула суддя Варвара Потабенко, яка зазначила, що може перевірити законність висновку ВЛК лише в межах дотримання процедури його прийняття.

У картці обстеження львів’янина немає інформації про результати аналізів (загальний аналіз крові, сечі), флюорографії і тд., тому, на думку судді, можна зробити висновок, що цих обстежень не проводили. Пояснення відповідача, що ці обстеження проводили, але через велику завантаженість ВЛК, їх внесли у картку пізніше, суд до увагу не бере, бо це свідчить, що рішення про придатність військовозобов’язаного прийняли ще до отримання результатів аналізів. Позивачу також не проводити вимір внутрішньоочного тиску та дослідження крові на цукор.

На думку судді, досліджені матеріали та аргументи свідчать про порушення військово-лікарською комісією процедури проведення медичного огляду. Суддя визнала протиправними дії ВЛК під час огляду львів’янина та скасувала постанову про його придатність до військової служби під час мобілізації.

Рішення ще можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.