Мін’юст хоче конфіскувати заводи російського олігарха Дерипаски в Україні

Відомство звернулося до суду.

10.01.2023
Мін’юст хоче конфіскувати заводи російського олігарха Дерипаски в Україні
Фото: Олег Дерипаска

Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції.

Олег Дерипаска — один із найбагатших російських олігархів, мільярдер, наближений до президента рф. Він контролює або володіє значними частками груп компаній “Русал” (один із найбільших світових виробників алюмінію), “Базовий елемент”, “Ен+ груп”.

Крім того, олігарх володіє військово-промисловою компанією, яка здійснює контроль над російськими підприємствами, що виготовляють бронетехніку. Цю бронетехніку збройні сили рф використовують у війні проти України.

Мін’юст отримав інформацію, що група металургійних підприємств “Об’єднана компанія “Русал” постачає алюмінієву продукцію російським підприємствам оборонного комплексу, які виготовляють і постачають для потреб окупантів військову техніку, зброю та боєприпаси.

При цьому частину алюмінієвої продукції виготовляють із сировини українського походження, а саме виробництва ТОВ “Миколаївський глиноземний завод”.

За даними міністерства, Дерипаска через групи пов’язаних компаній володіє значними активами (нежитлова нерухомість, техніка тощо) в Україні:

  • ТОВ “Миколаївський глиноземний завод”;
  • ТОВ “Глухівський кар’єр кварцитів”;
  • ПрАТ “Хустський кар`єр”;
  • ПрАТ “Жежелівський кар`єр”;
  • ТОВ “Гуардон України”;
  • ТОВ “Компанія “Алюміній України”;
  • ТОВ “Сервісний центр “Металург”;
  • ТОВ “ЧАС ІТ”;
  • ТОВ “Охорона МГЗ”;
  • ТОВ “Центр обліку Миколаїв”;
  • Миколаївський благодійний фонд “Центр соціальних програм”;
  • ТОВ “Запоріжалюмінторг”;
  • АТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат”.

“До Олега Дерипаски застосовано санкції як Україною, так і США, ЄС, Великою Британією, Польщею, Швейцарською Конфедерацією, Австралією та Новою Зеландією. З отриманих відповідей на запити Мін’юсту та згідно з міжнародними санкціями вбачається, що підсанкційна особа є громадянином рф, підтримує путінський режим, оскільки залучена до одержання вигоди від уряду росії та виробництва бронетехніки, яка застосовується країною-агресором у війні проти України”, – зазначила заступниця Міністра юстиції Ірина Мудра.

Тож представники Міністерства юстиції зібрали доказову базу та звернулися до ВАКС щодо стягнення активів російського олігарха в Україні в дохід держави.

Нагадаємо, 12 жовтня в Україні заблокували активи Дерипаски. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.