Мешканцю Закарпаття, який допомагав ухилянтам втекти за кордон, дали 7 років тюрми

Рахівський районний суд Закарпатської області визнав громадянина винним у незаконному переправленні осіб через державний кордон.

05.05.2023
Мешканцю Закарпаття, який допомагав ухилянтам втекти за кордон, дали 7 років тюрми

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 2 травня.

2 серпня 2022 року, близько 5-ї години ранку чоловік перевіз чотирьох чоловіків із села Середнє Водяне Тячівського району до узбіччя дороги в селі Луг Рахівського району, поблизу прикордонного знаку. Троє пасажирів передали йому по 100 доларів, а четвертий пообіцяв заплатити пізніше надати 200 доларів.

Злочин викрили прикордонники, увагу яких привернув звук закриття дверей автомобіля. Вони бачили, як обвинувачених рукою показував своїм пасажирам у сторону державного кордону і пояснював куди іти. Після цього, його прикордонник зробив постріл угору й осіб було затримано.

«Клієнтами» обвинуваченого виявились чоловіки 30-35 років. Усі їх речі були у поліетиленових пакетах, а документи у файлах. Надалі вони всі дали показання у суді й підтвердили версію обвинувачення. 

Двох із них з цим водієм звів вітчим, який проживає у Румунії. Інші домовлялися з обвинуваченим окремо. Їм сказали, що кордон вони перейдуть через річку. 

Водій вину не визнавав і переконував суд, що просто працював як таксист без ліцензії. Дядько попросив відвезти його чотирьох чоловіків у місто Рахів. Але по дорозі вони передумали і він привіз їх до кордону. Обвинувачений плутався у свідченнях, кажучи, що, виходячи з машини, пасажири самі поклали йому гроші чи то на сидіння, чи то на підлокітник, а він не знав скільки там.

Суд визнав вину доведеною і призначив 7 років тюремного покарання з конфіскацією майна.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.