Мешканцю Львівщини з ускладненням після коронавірусу пересадили серце

Внаслідок коронавірусу в мешканця Львівщини виникло ускладнення — запалення серцевого м’яза та втрата функції шлуночка серця. Команда медиків зі Львова та Мукачева пересадила чоловіку серце.

16.08.2024
Мешканцю Львівщини з ускладненням після коронавірусу пересадили серце

Про це повідомляє Лікарня Святого Мартина.

Донором для жителя Львівщини став 43-річний житель Мукачева, якого госпіталізували з обширним інсультом головного мозку. Попри зусилля медиків через супутні захворювання врятувати чоловіка не вдалось. Після констатації смерті мозку родичі дали згоду на посмертне донорство. Медики здійснили забір серця, печінки та нирок. Органи пересадили чотирьом пацієнтам.

“Це дало змогу врятувати чотири життя. За 8 місяців в лікарні було проведено сім діагностик смерті мозку і тільки ця сьома — це ті родичі, які надали згоду”, — зазначив лікар-трансплантолог Євген Гардубей.

Серце пересадили 57-річному мешканцю Львівщини. Внаслідок коронавірусу в пацієнта виникло ускладнення — запалення серцевого м’яза та втрата функції лівого шлуночка.

Операцію виконали фахівці Першого ТМО Львова та лікарні святого Мартина. Вона пройшла успішно. Через 5 годин після трансплантації мешканця Львівщини реанімобілем в супроводі реаніматологів та кардіохірурга транспортували до Львова.

“У пацієнта в той же день народився внук. Перші слова, які пацієнт сказав своїй доньці, що він вже прооперований, у нього нове серце, а донька йому сказала, що у нього народився онук у цей же день, коли йому робили операцію. Тобто пацієнт отримав два нові життя у цей день”, — зазначив Гардубей.

Інші органи — печінку і дві нирки у спеціальних боксах доправили у Львів. Фахівці виконали пересадки ще трьом людям.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.