Мешканцям Львівщини рекомендують утриматися від купань у водоймах на Водохреще

6 січня в Україні відзначають Хрещення Господнє – одне з найбільших християнських свят. Цього дня відбувається водосвяття, однак дехто йде далі і вирішує купатися у водоймах.

06.01.2025
Мешканцям Львівщини рекомендують утриматися від купань у водоймах на Водохреще

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, в умовах активних бойових дій з боку рф проти нашої країни, Департамент з питань цивільного захисту ЛОДА рекомендує утриматися від пірнань та купань.

Підтримує цю позицію і очільник Львівщини Максим Козицький.

«Свідоме ставлення до традицій – це також елемент національної безпеки. Пірнати в ополонку – не українська традиція. Вона не має нічого спільного з духовним очищенням. Крім того, якщо ви не загартовувалися упродовж року, це може призвести до спазмів, переохолодження і навіть до серцевого нападу.

Якщо хочете гідно вшанувати свято по-християнськи та по-українськи:

– Відвідайте Богослужіння.

– Освятіть воду, спожийте її, окропіть свою домівку.

– Помоліться за справедливий мир в Україні.

– Помоліться за здоров’я і благополуччя близьких.

– Помоліться за наших воїнів. У Львівській області відносно спокійно виключно завдяки надлюдським зусиллям, яких вони щодоби докладають на найгарячіших напрямках фронту.

– Помоліться за силу віри тих, хто чекає на повернення рідних з полону або звістки від безвісти зниклих. Нехай їхня віра створить Різдвяне диво. Нехай всі українські сім’ї дочекаються.

– Помоліться за упокій душ і Царство Небесне для тих, у кого війна відібрала життя.

– Помоліться за те, щоб Дух Святий зійшов на тих, хто втратив близьких, і дав їм силу пройти це випробування.

А найкраще – виконайте всі ці пункти й задонатьте на важливий збір для підсилення наших Захисників та Захисниць», – зазначив Максим Козицький.

Якщо ви таки вирішили взяти участь у масових заходах, то слід памʼятати, що за безпеку на них, зокрема у воді та в разі повітряної тривоги, відповідають організатори.

У ЛОВА зазначили, що надавати фахову допомогу людям, яких спіткало лихо у воді, можуть лише спеціально навчені та підготовлені спеціалісти.

При проведенні заходів на водних об’єктах доцільно обирати водойми, на яких є рятувальні підрозділи Центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області. Або ж локації, де безпекові заходи забезпечують відомчі рятувальні пости суб’єктів господарювання, які надають послуги з відпочинку на воді, чи підрозділи ДСНС України у Львівській області.

Локації рятувальних підрозділів Центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області:

– м. Золочів – пляж на міському озері;

– м. Перемишляни – пляж на міському озері;

– м. Моршин – пляж на міському озері;

– Стрийський район – водойма поблизу з/ст. «Задорожнє»;

– м. Шептицький – р. Західний Буг (біля підвісного мосту);

– с. Глинна-Наварія – озеро Наварія;

– с. Цетуля Яворівського району – пляж на озері кар’єру ДГХП «Сірка».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.