Мешканця Львівщини, який відмовився воювати через релігію, засудили

Червоноградський міський суд Львівської області виніс вирок Сергію С., який отримав повістку і пройшов військово-лікарську комісію, однак не з’явився на виклик до ТЦК, пояснивши своє рішення релігійними переконаннями.

28.03.2024
Мешканця Львівщини, який відмовився воювати через релігію, засудили

Влітку 2023 року Сергій С. отримав повістку та пройшов військово-лікарську комісію, за результатами якої його визнали придатним до служби. Після цього йому видали повістку на відправку до Збройних сил України, за якою 18 серпня 2023 року він мав зʼявитися до ТЦК для відправки на службу. Однак цього дня до військкомату він не прийшов і не повідомив причини неявки, повідомляє Zaxid.net.

У суді Сергій С. свою вину визнав частково, однак назвав дії працівників ТЦК неправомірними. Він стверджує, що пройшов лікарську комісію, однак мав скарги на здоров’я, які не взяли до уваги. Крім цього, через релігійні переконання він не хоче тримати зброю в руках, а має право на альтернативну (невійськову) службу. Однак допитані в суді працівники ТЦК зазначили, що Сергій С. із відповідною заявою про виконання альтернативної служби чи відмову від неї не звертався.

Свідчення суду дав і священник релігійної громади «Агапа». Він зазначив, що Сергій С. є членом церкви та допомагає в служінні, а також додав, шо релігія прямо не забороняє нести військову службу.

Враховуючи обставини справи, суддя Червоноградського міського суду Андрій Жураковський визнав Сергія С. винним в ухиленні від мобілізації за ст. 336 ККУ та призначив 3 роки позбавлення волі. Цей вирок можна оскаржити в апеляції.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.