Мешканців Львівщини закликали не палити суху траву через загрозу критичній інфраструктурі

Енергетики закликають дотримуватись правил пожежної безпеки й не випалювати суху траву, сміття та сухостій дерев, не розводити вогнища у недозволених для цього місцях, особливо поблизу енергооб’єктів, ліній електропередачі й інших об’єктів підвищеної небезпеки.

04.03.2025
Мешканців Львівщини закликали не палити суху траву через загрозу критичній інфраструктурі

Як повідомляє Львівобленерго, кількість пожеж через підпал сухої трави значно зросла останнім часом.

“Це не просто безвідповідальність, а пряма загроза життю, природі та критичній інфраструктурі“, – йдеться у повідомленні.

Чим небезпечне спалювання сухостою?

  • руйнує ґрунт та екосистему;
  • знищує тварин і птахів;
  • виділяє токсичні речовини, що шкодять здоров’ю;
  • може перекинутися на будинки, ліси, лінії електропередачі.

Ризик для електромереж

На відкритій території у безвітряну погоду вогонь поширюється зі швидкістю до 4 км/год, а у вітряну – до 30 км/год. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі масштаби пожеж збільшуються в 2-3 рази за 15-30 хвилин.

Це може призвести до масштабних загорянь, що охоплять не лише поля, а й:

  • повітряні лінії електропередачі;
  • території електропідстанцій;
  • інші об’єкти енергетики.

“Найголовіше, що підпал може призвести до пошкодження обладнання об’єктів енергетики, електромереж, які живлять домівки та стратегічно важливі об’єкти міста та області, і залишити мешканців Львівщини без світла”, – наголосили енергетики.

До слова, за підпал передбачено штраф від 3060 до 21420 грн, а в умовах війни розцінюється як диверсія (стаття 113 Кримінального кодексу України).

“Це злочин, за який передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна”, – пояснили у Львівобленерго.

Мешканцям Львівщини наголосили, якщо бачите займання або паліїв – телефонуйте 101 або 102.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.