Про це повідомляє видання 3m2.
«Люди купували житло в Avalon Yard із концепцією закритого двору, тиші й безпеки, а натомість маємо 70 квартир, у яких щодня заселяються й виселяються натовпи туристів. Які порушують спокій нічними співами й танцями на балконах, “дорослими розвагами” при відкритих вікнах і залишають сміття будь-де! Тим, хто купив квартири з вікнами у внутрішній двір, пощастило найменше — вони змушені споглядати цей вокзал цілодобово!», — написав один із мешканців під дописом забудовника.
Жителі вимагають пояснень, дій і перегляду політики щодо подібної експлуатації житла.
Що каже забудовник Avalon
У компанії визнають, що проблема існує. В офіційному коментарі Avalon зазначає: девелопер не має відношення до орендного бізнесу і не є оператором жодного сервісу короткострокової оренди, який діє на території комплексу. Подібність назви між ЖК Avalon Yard і сервісом оренди, який працює в межах цього об’єкта, називають співпадінням.
У заяві Avalon йдеться: «Мешканці висловили занепокоєння щодо частини квартир в окремій секції комплексу, які власники житла здають у короткострокову оренду. Девелоперська компанія Avalon не здійснює орендну діяльність і не є оператором жодного сервісу оренди житла на території ЖК Avalon Yard. Ми підтримуємо концепцію закритого житлового комплексу й розділяємо прагнення мешканців до безпеки, комфорту та передбачуваного середовища проживання».
Також Avalon повідомляє про низку кроків, які вже вживаються:
- Завершується облаштування закритого внутрішнього двору, як передбачено первинною концепцією ЖК;
- Тривають перемовини з власниками квартир щодо переведення оренди в довгостроковий формат;
- Проводиться юридичний аналіз щодо використання назви ЖК у комерційній діяльності;
- Готується комплекс заходів для врегулювання ситуації відповідно до чинного законодавства.
Юридичний аспект
Редакція видання 3m2 звернулася за коментарем до Олександра Босенка, адвоката з практики будівельного права (АО Constructive Lawyer). Юрист наголошує: в Україні немає законодавства, яке б регулювало короткострокову оренду (подобово).
«Якщо немає ОСББ, то в юридичній площині я не бачу варіантів. Власник не буде сам себе обмежувати», — підкреслює Босенко.
Що можуть зробити мешканці:
У поточній ситуації інструментів впливу не так багато, але вони є. Адвокат радить: фіксувати порушення громадського порядку (шум, неадекватна поведінка гостей) — і викликати поліцію, а також залучати забудовника до діалогу, якщо він зацікавлений у репутації ЖК.
У той час як мешканці хочуть стабільного, комфортного життя, бізнес-моделі на подобовій оренді часто не залишають для цього простору.
Коментарі