Мешканці львівського ЖК Avalon Yard скаржаться на масову подобову оренду квартир, які продали “в одні руки”

У львівському житловому комплексі Avalon Yard спалахнув конфлікт: мешканці обурені тим, що забудовник, за їх словами, продав близько 70 квартир одному власнику, який тепер здає їх у подобову оренду. Як наслідок, обіцяна концепція “закритого двору, тиші та безпеки” перетворилася на щоденні потоки туристів, гучні вечірки та порушення громадського порядку.

22.07.2025
Мешканці львівського ЖК Avalon Yard скаржаться на масову подобову оренду квартир, які продали “в одні руки”

Про це повідомляє видання 3m2.

«Люди купували житло в Avalon Yard із концепцією закритого двору, тиші й безпеки, а натомість маємо 70 квартир, у яких щодня заселяються й виселяються натовпи туристів. Які порушують спокій нічними співами й танцями на балконах, “дорослими розвагами” при відкритих вікнах і залишають сміття будь-де! Тим, хто купив квартири з вікнами у внутрішній двір, пощастило найменше — вони змушені споглядати цей вокзал цілодобово!», — написав один із мешканців під дописом забудовника.

Жителі вимагають пояснень, дій і перегляду політики щодо подібної експлуатації житла.

Що каже забудовник Avalon

У компанії визнають, що проблема існує. В офіційному коментарі Avalon зазначає: девелопер не має відношення до орендного бізнесу і не є оператором жодного сервісу короткострокової оренди, який діє на території комплексу. Подібність назви між ЖК Avalon Yard і сервісом оренди, який працює в межах цього об’єкта, називають співпадінням.

У заяві Avalon йдеться: «Мешканці висловили занепокоєння щодо частини квартир в окремій секції комплексу, які власники житла здають у короткострокову оренду. Девелоперська компанія Avalon не здійснює орендну діяльність і не є оператором жодного сервісу оренди житла на території ЖК Avalon Yard. Ми підтримуємо концепцію закритого житлового комплексу й розділяємо прагнення мешканців до безпеки, комфорту та передбачуваного середовища проживання».

Також Avalon повідомляє про низку кроків, які вже вживаються:

  • Завершується облаштування закритого внутрішнього двору, як передбачено первинною концепцією ЖК;
  • Тривають перемовини з власниками квартир щодо переведення оренди в довгостроковий формат;
  • Проводиться юридичний аналіз щодо використання назви ЖК у комерційній діяльності;
  • Готується комплекс заходів для врегулювання ситуації відповідно до чинного законодавства.

Юридичний аспект

Редакція видання 3m2 звернулася за коментарем до Олександра Босенка, адвоката з практики будівельного права (АО Constructive Lawyer). Юрист наголошує: в Україні немає законодавства, яке б регулювало короткострокову оренду (подобово).

«Якщо немає ОСББ, то в юридичній площині я не бачу варіантів. Власник не буде сам себе обмежувати», — підкреслює Босенко.

Що можуть зробити мешканці:

У поточній ситуації інструментів впливу не так багато, але вони є. Адвокат радить: фіксувати порушення громадського порядку (шум, неадекватна поведінка гостей) — і викликати поліцію, а також залучати забудовника до діалогу, якщо він зацікавлений у репутації ЖК.

У той час як мешканці хочуть стабільного, комфортного життя, бізнес-моделі на подобовій оренді часто не залишають для цього простору.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.