Мешканець Львівщини подав до суду через демонтований радянський пам’ятник

Житель Белзької громади судився з Львівською ОВА за пам’ятник солдату окупаційної радянської армії, який був знесений під час процесу декомунізації.

16.10.2024
Мешканець Львівщини подав до суду через демонтований радянський пам’ятник

Про це повідомив перший заступник очільника Львівської ОВА Андрій Годик.

Василь Булик звернувся до суду з позовом до ЛОВА, в якому просив визнати протиправним демонтаж у селі Домашів Червоноградського району пам’ятника радянському солдату.

До слова, пам’ятник солдату окупаційної армії був демонтований в межах Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», оскільки цей монумент був засобом пропаганди російської імперської політики, містив її символіку, а також глорифікував та виправдовував колоніальну політику ворога, був встановлений на етнічній території поновленого українського народу, як символ його підкорення.

“Був переконаний, що декомунізацію на Львівщині ми завершили минулого року, але… все не так просто. Декомунізувати простір легше, ніж людську свідомість, скалічену тоталітарним ворожим режимом”, – зазначив Годик.

Львівський окружний адміністративний суд у задоволенні вимог позивача відмовив.

“Ми вдячні суддям за справедливу державницьку позицію та дотримання букви закону. Водночас, сподіваюся, що, завдяки подібним судовим прецедентам, законотворці зважаться на вдосконалення законодавства та визнають радянський режим – окупаційним. Бо це логічний наступний крок для продовження процесу декомунізації та деколонізації в Україні“, – додав перший заступник очільника Львівської ОВА.

Також посадовець подякував колегам, військовим, ветеранам і громадам, які розуміють важливість та дбають про очищення українського простору від ворожої радянсько-російської пропаганди.

“Деколонізація та подолання історичних міфів москви — це важлива частина нашої боротьби за незалежність”, – підсумував Андрій Годик.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.