Мер Вільнюса пропонує зекономити на різдвяній ялинці, а ці гроші пожертвувати Україні

Нещодавно повідомлялося, що цього року столиця Литви виділила на ялинку близько 250 000 євро – це втричі більше, ніж рік тому.

12.10.2022
Мер Вільнюса пропонує зекономити на різдвяній ялинці, а ці гроші пожертвувати Україні
Реміґіюс Шимашюс

Як пише Delfi, мер Вільнюса Реміґіюс Шимашюс довго не коментував цю тему, але згодом запропонував скромно відсвяткувати Різдво, а гроші пожертвувати Україні.

“Встановімо цього року на Катедральній площі найскромнішу ялинку (або просто торішню). Решту грошей можна направити на допомогу Україні або на компенсації в зимовий сезон. Звичайно, конкурс уже відбувся, договір підписано, гроші на початкові ідеї вже виділено. Але ще будуть ці яскраві свята. Так, у нас буде і 700-річний ювілей – вестимемо переговори з коаліцією, що робити – зменшити розмах або залишити все, як є. Російська агресія не повинна зупиняти життя в місті та свята, особливо якщо їх святкують раз на 100 років”, – вважає мер Вільнюса.

Він також прокоментував і рекордну ціну на ялинку. За його словами, зараз із членами міськради йдуть переговори про те, чи підходить план пожертвування коштів Україні. Також ведуть переговори з переможцями конкурсу – чи погодяться вони встановити ялинку через  рік.

“Мені не подобається тільки, що ялинки в Литві стали своєрідними перегонами, змаганням – у кого краще, красивіше. У нас є привід зупинити це – цього року у нас перше Різдво під час війни. Різдво – свято затишку, повернімося ж до нього”, – каже Шимашюс.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.