Медики успішно прооперували відомого львівського художника Ореста Скопа

72-річний митець переніс інфаркт. Лікарі виконали операцію через прокол на руці.

19.09.2024
Медики успішно прооперували відомого львівського художника Ореста Скопа

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

“У мене раптово з’явився біль за грудиною, який віддавав у руку. Разом із дружиною ми вирішили викликати швидку. У Лікарні Святого Пантелеймона мені одразу зробили ЕКГ і взяли аналіз на тропоніни — характерний показник інфаркту. Аналіз показав високий рівень. Це був інфаркт міокарда!” — розповів Орест Скоп.

На момент поступлення пацієнта дві коронарні артерії в його серці були звужені аж на 99%. Оперувати треба було негайно. Медики зробили маленький прокол на руці чоловіка і через променеву артерію, за допомогою спеціальних мікрокатетерів, завели два стенти для розширення просвіту звужених судин.

Після успішної операції пан Орест відновлював сили у Центрі медичної реабілітації в Брюховичах. Паралельно художник у реабілітаційному центрі продовжив створювати свої полотна.

“Я зрозумів, що не можу жити без своїх картин! На щастя, мені дозволили привезти кілька робіт, над якими я працював раніше. Тут така тиша і спокій: білочки бігають, пташки співають, а вранці – півні. Малюю з величезним натхненням! Багато пацієнтів підходять і ми спілкуємося про творчість – це наче терапія для них”, — каже художник. І додає: “Один захисник, який відновлюється у цьому ж центрі після важкої контузії, взагалі не розмовляв. Але віднайшов у собі сили знову заговорити саме під час наших з ним бесід”.

Для захисників, які проходять реабілітацію у Брюховичах, Орест Скоп влаштував персональну виставку. Митця виписали через 2 тижні після операції.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.