Як повідомляє Центр Дитячої Медицини. Західноукраїнський Спеціалізований Центр, ситуацію ускладнювало те, що Вероніка після трансплантації постійно отримувала імуносупресивну терапію для того, щоб нирка добре функціонувала.
Погіршення загального стану у дитини розвивалось так стрімко, що за кілька годин дитина вже знаходилась в реанімації в септичному шоці.
“Цей важкий стан вимагає швидкого реагування та проведення цілого комплексу заходів, повної концентрації уваги та фаховості анестезіологів. Додалась ще й боротьба за пересаджену від мами нирку. Анестезіологам Центру вдалось вивести дитину з шокового стану. Та ні високопотокова назальна оксигенація, ні застосування апарату штучного дихання не насичували організм дитини достатнім киснем. Ситуація виглядала безнадійною”, – зазначили медики.
Єдине, що могло ще врятувати дівчинку це екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО). За словами медиків, ця процедура складна, і її результат залежить від бездоганної командної роботи.
Стан Вероніки почав поступово покращуватись. З’явилась можливість відключити дитину від апарату ЕКМО. Проте у дитини розвинулася легенева кровотеча, яку лікарям з великими зусиллями вдалось зупинити. Але залишені у легенях згортки крові погіршували функцію дихання. За допомогою лікарі звернулись до торакальних хірургів в “Охматдит”, які виконали санаційну бронхоскопію та ліквідували дану проблему.
За декілька днів Вероніку від’єднали від апарату штучного дихання і вона почала дихати сама. З реабілітологами Клініки комплексної медичної реабілітації дівчинка заново вчилась рухатись, ходити.
“Насправді нам вдалось пролікували пацієнта з вкрай важкою пневмонією з блискавичним перебігом, сепсисом, септичним шоком, з легеневою кровотечею, з трансплантованою ниркою в імуносупресії яка вимагала підключення дитини до апарату ЕКМО, і отримати позитивний результат. Нам вдалось врятувати життя дитини та трансплантовану нирку, яку їй віддала мама”, – зазначив завідувач реанімаційного відділення Роман Собко.
Коментарі